FIFA Mobile – czy pobije mobilną konkurencję?

Recenzja mobilnej gry piłkarskiej od Electronic Arts – FIFA Mobile. Przyglądamy się rozgrywce, oceniamy sterowanie i grafikę.

FIFA Mobile – czy pobije mobilną konkurencję? Recenzja gry.

Od wielu lat pomiędzy graczami, zarówno „komputerowcami” jak i „konsolowcami”, dochodzi do sporów, która gra piłkarska jest lepsza. Ja nie należę do fana jednej czy drugiej i chętnie spędzam czas przy obu propozycjach. Widząc, że Electronic Arts udostępniło nam nową propozycję, skierowaną wyłącznie do posiadaczy smartfonów i tabletów, ucieszyłem się. Jednak po kilku meczach moja radość zgasła. Dlaczego? Przeczytajcie sami.

FIFA Mobile – czy pobije mobilną konkurencję? Recenzja gry.

Rozgrywka

Każdy kto lubi piłkę nożną, marzył by wyjść na boisko jako piłkarz. Wielu się to nie udało. Pozostało im więc oglądać spotkania, bądź zostać nim w wirtualnym świecie. Ostatecznie zadowolilibyśmy się prowadzeniem drużyny. Nie doświadczymy tego jednak w tej edycji tak jak byśmy chcieli. Gra znacząco różni się od chociażby wersji 16 Ultimate Team. Tym razem producent postawił na wypełnianie kolejnych misji związanych z tym sportem. Mamy kilka dostępnych trybów. Jednym z nich jest Attack Mode. Wybierając go musimy przejść przez mini spotkanie, trwające zazwyczaj nie więcej niż minutę. W trakcie tego czasu mamy za zadanie strzelić trzy bramki, odmienić losy spotkania czy doprowadzić do remisu. Opcja Live Events pozwoli nam na zabawę bazującą na wydarzeniach ze świata realnego. Tam czekają na nas przykładowo turnieje stałych fragmentów. Dostępne są również gierki treningowe. Nie zabrakło opcji budowania składu za pomocą kart, uzyskiwanych z paczek.

FIFA Mobile – czy pobije mobilną konkurencję? Recenzja gry.

Sterowanie i grafika

Niektóre tryby nie wymagają od nas zaangażowania. Zawodnicy sami wykonują swoją pracę, lecz możemy nimi w każdej chwili pokierować, korzystając z wirtualnych przycisków. Lewa gałka, symbolizująca analog znany z padów, pozwala na kierowanie piłkarzem. W zależności od strony, w jaką ja skierujemy, w tą też pobiegnie nasz gracz. Prawa strona to trzy przyciski, odpowiadające za sprint, podanie i strzał. Guzik szybszego biegu może nam pomóc wykonać różnego typu sztuczki. Drugim rozwiązaniem jest dotykanie zawodnika w celu podania do niego piłki oraz przeciągnięciu palcem w kierunku bramki, aby oddać strzał. Grafika jak to zwykle bywa w tytułach znanych twórców nie zawodzi. Przypomina ona nieco tę oferowaną przez komputery kilka lat temu. Nie ma również co szukać spowolnień. Tytuł został świetnie zoptymalizowany i działa komfortowo na różnych konfiguracjach sprzętowych.

FIFA Mobile – czy pobije mobilną konkurencję? Recenzja gry.

Podsumowanie

Fani piłki kopanej z pewnością nie przejdą obojętnie obok kolejnej produkcji od tak znanego producenta. Przyciągnąć ich może zupełnie nowe spojrzenie na tą grę, względem urządzeń mobilnych. Niestety, jak to się ma w przypadku nowości, to co nas przyciąga, szybko też zniechęca. Tak jest i tym razem. Przez brak możliwości rozgrywania spotkań w pełnym wymiarze czasowym, wielu może zrezygnować z gry na rzecz jej poprzedniczki. Mimo wszystko polecam ją wszystkim, dla których sport ten nie jest obojętny i miewają oni częste przerwy w swej nauce lub pracy.

Zalety:

  • Sterowanie
  • Grafika
  • Nowe tryby gry

Wady:

  • Mikropłatności
  • Brak tradycyjnych spotkań
  • Po pewnym czasie potrafi nudzić

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron easports.com, easports.com, st-mobilny.pl, fifaut.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu