Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile

Zobacz jak konsolowa i pc-towa produkcja sprawdzi się na urządzeniach mobilnych. Testujemy grę Hitman Sniper, zobacz co nam wyszło.

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile. Recernzja gry.

Łysy mężczyzna z kodem kreskowym na potylicy jest Wam zapewne bardzo dobrze znany z produkcji na PC i konsole. Ostatnimi czasy zaczął też podbijać rynek gier mobilnych. Po przetartej ścieżce Hitman GO, który okazał się być świetną produkcją, następny w kolejce jest Sniper. Czy i tym razem uda nam zostaniemy wciągnięci w omawiany tytuł? Przekonajmy się.

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile. Recernzja gry.

Rozgrywka

Zadaniem gracza będzie wykonywanie kolejnych zadań, których liczba jest dość obszerna. Kolejne zabójstwa głów gangów? Tak, macie rację. To sprawka naszego Agenta 47. Zbędnych sobie ludzi eliminuje za pomocą broni snajperskiej, a cały proces odbywa się ze sporej odległości. Żeby nie było tak łatwo, w trakcie wykonywania stu pięćdziesięciu misji, musimy niekiedy „załatwić” kogoś bez świadków lub wyeliminować po kolei strażników, aby dostać się do głównego celu nie zdradzając nikomu swojej obecności w okolicy. Jeśli chcecie by zadanie skończyło się sukcesem musicie obserwować wszystko dookoła, każdy krok osób na ekranie, moment, w którym ich eliminacja będzie mogła zostać zrealizowana. Im więcej zgonów w danej misji, tym więcej punktów na koniec misji zdobędziemy. Każdy nasz najdrobniejszy błąd zostanie szybko wychwycony, dlatego ani na moment nie możecie się zdekoncentrować. Na każdą misję mamy dziesięć minut. Po wszystkim otrzymujemy zapłatę, za którą możemy ulepszyć nasz karabin oraz umiejętności.

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile. Recernzja gry.

Sterowanie

Wszystkie najważniejsze informacje mamy na ekranie naszego smartfona. Celownik zajmuje jego znaczną część. W lewym górnym rogu mamy fotografię naszego głównego celu, zaś na dole, po całej długości rozmieszczono przyciski, dzięki którym możemy między innymi strzelać, wstrzymać oddech itp. Dłuższe skierowanie celownika na ofiarę spowoduje jej zaznaczenie.

Hitman Sniper – Agent 47 wkracza na scenę mobile. Recernzja gry.

Podsumowanie

Programiści wykonali kawał świetnej roboty. Jak na produkcję mobilną, nie możemy mieć praktycznie żadnych zastrzeżeń. Wszystko zostało dopracowane, łącznie z oprawą graficzną i dźwiękową. Czy to wystarczy, aby wpaść w sidła produkcji na długie godziny? Moim zdaniem tak.

Zalety:

  • Najlepsze cechy gry z dużych ekranów zostały przeniesione na smartfony i tablety
  • Grafika
  • Dźwięk
  • Duża liczba misji

Wady:

  • Płatna
  • Pomimo kosztów związanych z zakupem nie zabrakło mikropłatności

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze strony hitmansniper.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu