Przydatne APKI. Zabijacze czasu

Rozpoczynamy serię w której zajmiemy się przeglądem najbardziej przydatnych aplikacji, które warto mieć u siebie. Poznaj najlepsze apki na Android oraz iOS

 

Najlepsze APKI. Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Od jakiegoś czasu, urządzenia mobilne mogą pochwalić się specyfikacją, której jeszcze kilkanaście lat temu nie powstydziłyby się komputery klasy PC. Dzięki temu, jak również pomysłowości programistów, na smartfonach czy tabletach mamy możliwość wygodnej pracy i nauki na aplikacjach mobilnych. Te, swoją zaawansowaną funkcjonalnością, niekiedy potrafią wybawić nas z opresji. Nabrałem więc ochoty na przygotowanie zestawień dostępnych dobrodziejstw na takowe sprzęty. Aby móc z nich skorzystać, potrzeba urządzeń z systemem iOS, Android lub Windows. Ten ostatni ma liczne braki sklepowe. Powoli zanika również na rynku, dlatego postanowiłem nie uwzględniać go w serii. Urządzenia Apple, z racji swojej ceny, nie trafiają do każdej z grup użytkowników. „Zielony robocik” nadrabia te straty, ciesząc się gigantyczną popularnością. Dlatego na nim skupię swój przegląd. W części pierwszej przedstawię Wam Top 3 „zabijaczy czasu”.

Najlepsze APKI. Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

1. #techInformacje

Wiele osób pasjonujących się informatyką oraz całą, krążącą wokół niej otoczką, przegląda popularne w tej dziedzinie strony typu komputerświat.pl, benchmark.pl itp. Studio Clever Software postanowiło ułatwić zażywanie codziennej dawki informacji. Stworzyło ono aplikację, w której znajdują się wszystkie najnowsze artykuły, z najpopularniejszych serwisów. Tych, wraz z aktualizacjami, ciągle przybywa. Moim zdaniem jest to „Must have” w smartfonach i tabletach wszystkich technologicznie zakręconych ludzi.

Najlepsze APKI. Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

2. Binary Challenge

Jest to gra, należąca do kategorii łamigłówek. Dzięki niej, młodzież kształcąca się w zawodzie technik informatyk, z dziecinną prostotą oraz przyjemną oprawą graficzną, pozwoli na szybkie opanowanie systemów liczbowych. Naszym zadaniem będzie coraz szybsza i sprawniejsza konwersja systemów dwójkowych i heksadecymalnych na dziesiętne. Wszystko oczywiście w pamięci. Różne poziomy trudności oraz trzy kategorie gier, z pewnością przypadną Wam do gustu.

Najlepsze APKI. Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

3. Binary Fun

Aplikacja przypomina nieco popularna grę 2048. Wszystkie zasady są identyczne, z jedną małą zmianą. Zamiast tamtych liczb mamy zera i jedynki, a naszym zadaniem jest dokonanie prawidłowej reprezentacji liczb, podanych na końcach kolumn lub wierszy. Wiele poziomów trudności sprawi, że na zawsze zapamiętacie system dwójkowy.

Najlepsze APKI. Przegląd przydatnych aplikacji mobilnych.

Podsumowanie

Przedstawiona Top 3-ka pozwala na zgłębienie naszej wiedzy w branży, w której się kształcimy bądź już pracujemy i mamy ochotę na porcję nowości lub odrobinę powtórki z systemów liczbowych. Moim zdaniem, po tym artykule, przynajmniej jedna pozycja zawędruje na wasze urządzenia. W moim przypadku była to aplikacja z numerem jeden i została ze mną na dłużej.

Przydatne APKI. Zapowiedź serii.

* Zdjęcia pochodzą ze stron pixabay.com, techbox.dennikn.sk, antyapps.pl, clever-software.net, naukawpolsce.pap.pl oraz odkrywcy.pl

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu