Pocket Mine 2 – Twoja własna kopalnia!

Kolejna gra o kopaniu diamentów? Czy może zręcznościówka, która polega na jak najszybszym klikaniu bez żadnego zastanowienia? Nic podobnego. Zaczyna się od jednego podejścia, a kończy na wielu godzinach wciągającej rozgrywki!

Pocket Mine 2 to darmowa gra zręcznościowa autorstwa Roofdog Games, która słynie z serii Extreme Road Trip (pierwszej i drugiej części). Jest to kontynuacja swojej poprzedniczki, wprowadza parę nowych rzeczy (tj. zapisywanie gry w chmurze – możesz grać na tym samym koncie, używając wielu urządzeń moblinych; codzienne, rozmaite eventy, gdzie rywalizujesz w punktacji z przyjaciółmi i  ludźmi z całego świata lub zdobywasz legendarny ekwipunek).

Pocket Mine 2

Klik, klik, klik?

Czy gra polega na ciągłym klikaniu, aby dostać się jak najniżej? Tak mogłoby się wydawać, jednak Pocket Mine 2 posiada w sobie wiele elementów logicznych! Nasz kilof nie ma nieskończonej wytrzymałości. Aby przejść poziom, musimy dojść na sam dół kopalni, a nasz górniczy oręż nie może się rozpaść. Nie wystarczy więc po prostu klikać na każdy kamyczek i go rozłupywać. Trzeba analizować, gdzie opłaca nam się pójść (przeważnie powinno się trzymać jak najbliżej środka, gdyż wtedy mamy największą szansę na napotkanie „dziury powietrza” w ziemi, co odkryje nam sporo terenu i możemy bezstratnie zdobyć parę cennych metrów). Ważne są też skrzynki z różnymi efektami. Niektóre z nich (np. strzałka, która może zniszczyć parę kratek w daną stronę, jednak co chwila zmienia swój kierunek) wymagają kliknięcia na nie w odpowiednim momencie, aby dać nam jak największe korzyści. Elementy planowania przed rozpoczęciem (tj. wybranie 3 z kilkudziesięciu kart, elementy ubioru, rozmaite postaci), a także podczas samej rozgrywki (którą drogą pójść, co najbardziej opłaci się zniszczyć) są najważniejsze w tej grze. Wielokrotnie będziemy wystawieni na próbę naszego refleksu. Tak więc przeważnie klikamy rzadziej, jednak w odpowiednie miejsca w odpowiednim czasie.

Pocket Mine 2

 

Nie za dużo tu wybuchów?

Niech nie odpycha Cię wiele jaskrawych kolorów na ekranie – gdy je zobaczysz u siebie, na pewno będziesz z nich dumny! Efekty graficzne cieszą oko – od bomb przez latające wszędzie fajerwerki po ogromnego czarnego robaka, która zjada ziemię, aby zrobić nam przejście do niższej części kopalni. Efekty łańcuchowe (chain reactions) są tutaj dosyć istotne, gdyż aktywacja jednego wybuchu przez drugi powoduje, że nie tracimy wytrzymałości kilofa, więc mamy większą szansę, aby dokopać się do najniższego poziomu. Uważajcie, bo na słabszych urządzeniach zbyt wielkie wybuchy mogą spowodować wybuchnięcie waszego telefonu!

 

Przecież to ciągle to samo – kopanie i kopanie. Nie znudzi się za szybko?

 O dziwo nie. Pewnie każdy z nas miał styczność z wieloma grami, które odinstalowywał po paru minutach, gdyż nie miała zbyt wiele do zaoferowania. Tutaj mamy multum opcji:

  • Przechodzenie poziomów (ponad setka, gdzie co każde 5 zmienia się kraina, urozmaicając nam część graficzną, a każdy następny to coraz większe wyzwanie);
  • Branie udziału w eventach – co 24 godziny pojawiają się nowe;
  • Zbieranie i ulepszanie kart i ekwipunku, które dają nam bonusy;
  • Zbieranie artefaktów (połączonych tematycznie z krainą, w której je zbieramy) za które tworzymy ekwipunek i karty;
  • Zwiększanie poziomu (który też ma wpływ na rozgrywkę w kilku aspektach).

Pocket Mine 2

 

Pewnie kolejna gra z wieloma mikrotransakcjami bez których nie da się grać…

Otóż nie! Miła wiadomość dla tych, którzy nie lubią wydawać na gry ani grosza. Co prawda, w Pocket Mine 2 występuje waluta pieniędzy i rubinów, jednak ta druga wcale nie jest tylko dla tych, co zapłacili. Te czerwone kamienie można zdobyć na wiele sposobów: w normalnej grze, podczas eventów (tam też często je tracimy, aby wziąć w nich udział) i z nagród.

Skończyła Ci się energia i nie możesz grać dalej? Nic prostszego, nie musisz jej kupować za prawdziwe pieniądze. Wystarczy tylko obejrzeć krótką reklamę i możesz dalej cieszyć się rozgrywką. Podczas otrzymywania poziomu nasze „bateryjki” są odnawiane, a poziom otrzymujemy stosunkowo często, więc przeważnie nawet nie doświadczymy braku możliwości następnego podejścia.

Dodatkowo podczas każdej rozgrywki otrzymujemy zadanie (losowane jedno z wielu), które zapewni nam dodatkowe bonusy.

Ocena: 9.5/10

+ gra nie nudzi się;

+ wielka liczba: kart, przedmiotów, eventów, postaci, zadań;

+ grafika – kreskówkowa z ładnymi efektami wybuchów;

+ darmowa;

+ losowe generowanie poziomów (za każdym razem inne, nawet dla tego samego poziomu);

+ mikropłatności nie są konieczne do cieszenia się całym kontentem;

– na słabszych smartfonach gra czasem wyłącza się;

– czasem tempo gry jest zbyt duże;

+ / – całkiem sporo losowości w grze.

Pobierz Pocket Mine 2 za darmo z Google Play

https://play.google.com/store/apps/details?id=ca.roofdog.pm2&hl=pl

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Google Play.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Pocket Mine 2 – Twoja własna kopalnia!"

Komentarz do postu