Przydatne APKI. Pakiety biurowe

Kontynuując temat przydatnych apek, mówiący o tym co warto pobrać na smartfona by zwiększyć jego funkcjonalność, dziś omawiamy najlepsze apki biurowe.

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

Kiedyś pisanie tekstów czy rysowanie wykresów odbywało się ręcznie. Dzięki nowoczesnym technologiom, dziś wykorzystujemy w tym celu odpowiednie programy. Ich popularność na komputerach zaowocowała przeniesieniem tychże aplikacji na urządzenia mobilne, gdzie pojawili się nowi gracze. Postanowiłem wybrać najlepszą moim zdaniem czwórkę i napisać o nich co nieco w kolejnej części z serii. Zapraszam.

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

Office Suite

Za pomocą tego pakietu możemy edytować, tworzyć oraz przeglądać pliki z rozszerzeniami nadawanymi przez aplikacje chociażby z pakietu MS. Producent dodatkowo udostępnił konwerter zmieniający format pliku z lub na PDF. Często wybierany jest jako preinstalowana aplikacja przez producentów takich jak Sony, Acer, Amazon i wiele innych. Dostępna jest wersja darmowa oraz płatna (74 złote). Poniżej link do pierwszej z nich.

 

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

WPS Office

Kingsoft Software także postanowiło stworzyć konkurenta dla pakietów dwóch gigantów opisanych poniżej. W 2015 roku, owa aplikacja otrzymała miano najlepszej w danym roku. To chyba mówi samo za siebie. Za jej pomocą obsłużymy pliki tekstowe, prezentacje, arkusze kalkulacyjne, notatki i dodatkowo mamy możliwość ich edycji czy stworzenia zupełnie nowych. Podobnie jak poprzednia propozycja, tutaj również znajdziemy konwerter i czytnik PDF w jednym. Dostępna w sklepie Play za darmo.

 

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

Microsoft Office

Chyba najbardziej popularny pakiet, zarówno na komputerach jak i sprzętach przenośnych. Gigant z Redmond postanowił dostosować programy Word, Power Point, Excel oraz One Note do ekranów dotykowych naszych smartfonów i tabletów, zachowując przy tym wszystkie znane nam opcje. Te oraz inne aplikacje Microsoftu na platformę Android znajdziecie w poniższym linku.

 

Przydatne APKI biurowe czyli jak zmieścić biuro w telefonie.

Pakiet od Google.Inc

Skoro największy konkurent amerykańskiej firmy wydał swoje aplikacje na ich platformę, to dlaczego właściciele Androida mają być gorsi? Tym samym dokumenty, arkusze, prezentacje, notatki i czytnik PDF Google, z których korzystamy w przeglądarce, przeniesiony został na małe ekrany, próbując odebrać zwolenników konkurencji na rzecz własnych programów. Jak wszystkie propozycje z zestawienia, te także są dostępne w sklepie bezpłatnie.

 

Podsumowanie

Jak sami widzicie, nawet kiedy musicie edytować, odczytać czy stworzyć coś w oparciu o pakiet biurowy, nie musicie wszędzie dźwigać urządzeń z systemem Windows. Wystarczy w zupełności smartfon oparty na Androidzie. Po podłączeniu zewnętrznej klawiatury możecie całkiem wygodnie zająć się tym do czego programy w ósmej części zostały napisane.

przydatne

* Zdjęcia pochodzą ze stron producentów omawianych programów oraz pixabay.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu