Zobacz naszą recenzję eleganckiego smartfonu Honor 8. Czy chiński flagowiec spełni nasze oczekiwania? Co przemawia na jego korzyść a co nie.
Honor to marka należąca do Huawei, a to zaczyna coraz bardziej szaleć na rynku urządzeń mobilnych. W 2016 roku znalazło się w pierwszej trójce. To oznacza, że ich produkty stoją na bardzo wysokim poziomie oraz cieszą się popularnością. Nie inaczej jest z tym modelem.
Wykonanie
Konstrukcja w całości wykonana ze szkła, z płynnie wykończonymi krawędziami schodzącymi się z metalowymi bokami obudowy. Efekt końcowy jest obłędny, a kiedy jest to czarna wersja kolorystyczna, można się po prostu zakochać. Dobrze, że producent wystrzegł się dość popularnej obecnie mody na wystające obiektywy aparatu. Tych, w Honorze 8 mamy aż trzy. Wszystkie schowane pod szkłem 2.5D. Na pleckach urządzenia znajduje się czytnik linii papilarnych, który dobrze współgra z całą konstrukcją. Działa równie dobrze. Lewy bok urządzenia zawiera hybrydowy slot na karty 2x nano SIM lub nano SIM/microSD. Z drugiej strony mamy przyciski regulacji głośności oraz zasilania. Dół urządzenia skrywa gniazdo słuchawkowe, USB-C oraz głośnik. Drobny minus za śliską obudowę.
Ekran
Technologia LTPS IPS LCD na matrycy o przekątnej 5.2” sprawdza się bardzo dobrze. Wyświetlane barwy są nasycone, czerń głęboka, a treść na ekranie bardzo szczegółowa. Dopełnieniem tego jest rozdzielczość Full HD oraz komfortowa praca na zewnątrz, dzięki jasności 494cd/m2.
Wydajność, czas pracy oraz moduły
Zastosowana ośmiordzeniowa jednostka Kirin 950 oraz czterordzeniowa grafika Mali-T880, które dopełniają 4GB pamięci RAM sprawiają, że urządzenie działa sprawnie, wydajnie i nie ma problemu z cięższymi aplikacjami. Przy zoptymalizowanym korzystaniu, bateria w Honorze 8 powinna wytrzymać 1.5 dnia. Jest to dość często spotykany wynik.
Kamery
Z tyłu dwa 12 Mpix obiektywy, z przodu jedna 8. Wydawać by się mogło, iż sensory monochromatyczne w obiektywach czy to opisywanym Honorze, czy bliźniaczym P9, powinny działać tak samo. Niestety. Testowany model nie wykorzystuje tego dodatku do robienia zdjęć zachowanych w kolorystyce czarno-białej. Jeśli ktoś chciałby robić fotografie w formacie RAW, radzę poszukać innego urządzenia, gdyż tym się to nie uda. Dlaczego? A no dlatego, że takowej funkcji nie ma. Filmy 4K? Także nie. Na otarcie łez musicie zadowolić się nagrywaniem w Full HD 60kl./s. Poza tymi drobiazgami, robienie zdjęć Honorem 8 jest bardzo przyjazne.
Podsumowanie
Tak samo jak podobni do siebie są bliźniacy jednojajowi, tak samo podobne są możliwości Honora 8 i Huaweia P9. Niejako, iż jest to praktycznie ten sam producent, ewentualne braki tego pierwszego, wynikać mogą z chęci uzyskania większych wyników sprzedażowych tego drugiego. Jeśli nie zależy Wam na wyżej wymienionych aspektach fotograficznych, bądź model P9 nie jest dla Was ładniejszy lub nie macie na ten temat własnego zdania, z czystym sercem mogę polecić recenzowany smartfon.
Zalety:
- design
- czytnik linii papilarnych
- wydajność
- brak wystających obiektywów ponad obudowę
- jakość zdjęć
- ekran
- dual SIM…
Wady:
- … ale hybrydowy
- brak nagrywania w 4K
- brak możliwości wykonania zdjęć RAW
- śliska obudowa
- dla niektórych EMUI (brak tradycyjnego menu ikon)
* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony hihonor.com