Najpopularniejsza aplikacja do połączeń głosowych – Skype na urządzenia mobilne

Skype nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ta należąca do Microsoftu aplikacja pozwalająca na nawiązywanie połączeń głosowych. Dotychczas była dostępna jedynie dla posiadaczy komputerów, jednak rosnący udział urządzeń mobilnych w rynku skłonił Microsoft do wydania Skype także na platformy Android, iOS i Windows Phone.

Skype w telefonie. Recenzja programu na urządzenia mobilne.

Na tym ostatnim systemie program jest nawet domyślnie zainstalowany. Ale co tak naprawdę oferuje? Pod względem funkcjonalności nie różni się specjalnie od swojego stacjonarnego odpowiednika. Umożliwia zarówno komunikację tekstową, jak i połączenia głosowe za pośrednictwem internetu. Twórcy postarali się także o możliwość prowadzenia wideorozmów. Jest do nich potrzebna oczywiście kamera z przodu urządzenia, ale to nie powinno stanowić większego problemu – wszystkie nowoczesne smartfony mają zazwyczaj po dwa obiektywy. Warto natomiast wspomnieć o limitach transferu danych. Przesyłanie wideo pobiera na tyle dużo megabajtów, że rozmowy z wykorzystaniem kamerki powinno się przeprowadzać przy aktywnym połączeniu wifi.

Skype w telefonie. Recenzja programu na urządzenia mobilne.

Obsługa Skype jest bardzo wygodna, a interfejs dopasowany zarówno do małych smartfonów, jak i do znacznie większych tabletów. Nawiązywanie połączeń jest proste i przypomina wybieranie numeru z klasycznego telefonu komórkowego.

Skype w telefonie. Recenzja programu na urządzenia mobilne.

Skype w telefonie. Recenzja programu na urządzenia mobilne.

Mimo że Skype znany jest głównie z funkcji rozmów głosowych, nie można zapominać też o innych jego zaletach. Mobilna aplikacja, działająca w tle, powiadomi nas o przychodzących na konto Skype wiadomościach i pozwoli na nie natychmiastowo odpowiedzieć. Jest to bardzo użyteczna funkcja, kiedy np. jesteśmy w zatłoczonym autobusie i nie chcemy odbierać telefonu. Program oferuje możliwość prowadzenia kilku takich konwersacji jednocześnie, także z wykorzystaniem dużego zestawu emotikon.

 

Skype w telefonie. Recenzja programu na urządzenia mobilne. 

Link do pobrania Skype

Aplikacja Skype jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy mobilne.

Link do wersji na system Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skype.raider

Link do wesji na Windows Phone:

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/skype/c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51

Link do wersji iOS:

https://itunes.apple.com/pl/app/skype-for-iphone/id304878510?mt=8

* Wszystkie zdjęcia pochodzą od firmy Microsoft.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu