Budżetowa klawiatura od SPC Gear

Klawiatura SPC Gear ze switchami Kailh Brown do domowego gamingu jak i dla podróżujących. Mocna konstrukcja i dobra jakość wykonania w taniej cenie.

Membranówki schodzą już powoli do „lamusa” i coraz częściej sięgamy po klawiatury mechaniczne Producenci oferują multum rozwiązań, a to jedno z moich propozycji. Przyjrzymy się bliżej modelowi SPC Gear GK530 Tournament w wersji ze switchami Kailh Brown (dostępne są również Blue oraz od nie dawna Red).

Małe ale funkcjonale.

Wybrany model występuje bez klawiatury numerycznej, co pozwala zachować, więcej miejsca na biurku(modele gk540 i gk550 już takową posiadają).  Posiada spersonalizowane tryby podświetlania, które ukrywają się pod oznaczeniami L1-L6. Możemy zmienić jasność podświetlenia, kierunek animacji (od lewej do prawej lub odwrotnie) oraz szybkość. Maksymalne wartości sygnalizują nam dwie podświetlające się diody obok loga.  Jeżeli żadne z zaproponowanych nam podświetleń nie do końca spełnia nasze oczekiwania to możemy sami sobie zaprogramować. To wszystko dopełniają wyraziste kolory RGB. Od nie dawna klawiatury SPC Gear są wspomagane przez dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu nie musimy już szukać po instrukcji jak poprzez kombinacje klawiszy zaprogramować ją. Cała aplikacja działa i jest prosta w obsłudze ale nie oferuje zbyt wiele, oprócz podstawowych funkcji.

Ciekawostka: Planowany jest całkowity rebuild aplikacji, więc wszystko przed nami. 

Przemyślana konstrukcja.

Urządzenie podłączymy portem USB, który jest pozłacany oraz posiada swój własny „kapturek”, dzięki czemu podczas transportu czy przechowywania chroni przed uszkodzeniem. Kabel jest opleciony materiałem i możemy go poprowadzić z trzech różnych stron poprzez  poprowadzone tunele z tyłu klawiatury. Znajdziemy tam również schowany kluczyk, który służy do wyciągania klawiszy. Posiada dwie gumki antypoślizgowe na dole, oraz dwie plastikowe nóżki służące do zmiany kąta nachylenia całej konstrukcji.

Czy to dobry wybór?

Klawiatura jest bardzo mocna dzięki metalowemu topowi obudowy. Cała konstrukcja stabilnie leży na biurku, nie ślizga się. Całe urządzenie nie jest wielkich gabarytów co za tym idzie łatwość transportowania. Pełny anti-ghosting sprawia, że nie będziemy czuli się ograniczani. Klawisze z czasem się przecierają, ale to nie problem, ponieważ firma zdaje sobie z tego sprawę i po kontakcie z supportem, możemy dostać pełen zestaw nowych nakładek klawiszowych o zwiększonej odporności na ścieranie. Osobiście korzystam z niej od ponad 6 miesięcy i jak na budżetową klawiaturę spełnia oczekiwania. Cena utrzymuje się w okolicach 199zł.

Zalety
• Podświetlane RGB
• Programowalne klawisze wraz z oprogramowaniem
• Metalowy top obudowy
• Pozłacane złącze USB wraz z „kapturkiem” ochronnym
• Oplatany kabel
• Cena
Wady
• Klawisze z czasem potrafią się przecierać, lecz firma oferuje nowy mocniejszy zestaw po konsultacji z supportem

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu