Adobe Color CC – wymyśl własny schemat kolorów.

Z serii „Przydatne serwisy OnLine” prezentujemy dziś Adobe Color CC – serwis pomocny w stworzeniu własnego schematu kolorystycznego.

Przy tworzeniu nowych projektów, takich jak logotypy, zazwyczaj tworzymy kształt, a dopiero później wybieramy kolory. Oczywistym jest, że w logo firmy farmaceutycznej lepiej od pomarańczowego sprawdzi się zielony – do wyboru pojedynczego koloru nie potrzebujemy żadnej aplikacji, wystarczy podstawowa wiedza o barwach.

W większości projektów używa się więcej niż jednej barwy. W takich przypadkach dobrze jest posiłkować się gotowym schematem. Pomysły na wypełnienie kolorami znajdziemy w każdej wyszukiwarce obrazów, ale wadą tych schematów jest ich częste wykorzystywanie przez wielu grafików.

Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów.

Adobe Color jest jedną ze stron, która umożliwia znalezienie indywidualnego schematu, w oparciu o wybrany kolor bazowy. Całość ma przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny. Barwę możemy wybrać zarówno poprzez wpisanie dokładnych danych RGB, jak i w nieco bardziej intuicyjny sposób, na kole barw. Dostępne są także suwaki jasności i koloru, a wyniki aktualizowane są na bieżąco.

Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów.

Na stronie znajdziemy 6 gotowych algorytmów oraz możliwość utworzenia własnego. Za ich pomocą możemy stworzyć ciąg sąsiadujących ze sobą kolorów, albo wręcz przeciwnie – leżących po przeciwnych stronach koła barw, a co za tym idzie kontrastujących. Takie połączenia przyciągają uwagę i pozwalają ożywić pozornie nieciekawe wzory.

Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów. Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów.

Naszą pracę można oczywiście zapisać na koncie Adobe i wykorzystać w Photoshopie i innych aplikacjach. Na dole strony wyświetlane są proporcje barw RGB i kod koloru wykorzystywany przez webdesignerów.

Dla osób, które chcą polegać na sprawdzonych połączeniach przygotowano galerię schematów kolorystycznych przygotowanych przez innych użytkowników. Każdy pomysł może być oceniany, a wyniki wyszukiwania są sortowane według różnych kryteriów (popularność, wykorzystywanie, itd.) Możliwe jest także wyświetlenie losowych schematów.

Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów.

Ostatnią funkcjonalnością strony jest pobieranie barw z danego obrazu i zapisywanie ich jako schemat kolorystyczny. Dzięki temu możemy automatycznie skopiować kolory ze zdjęcia zachodzącego słońca i użyć ich w przygotowywaniu broszury informacyjnej dla biura turystycznego. Na podstawie każdego zdjęcia można przygotować kilka różnych tonacji kolorów, np. jasną i ciemną.

 

Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów. Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów. Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów. Adobe Color CC - wymyśl własny schemat kolorów.

Serwis jest dostępny pod adresem:

color.adobe.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu