Co z aktywnym kontem na facebooku po śmierci użytkownika?

Pewnie niektórzy zastanawiają się co się stanie z kontem na facebooku po naszej śmierci. Do tej pory zazwyczaj nic się nie działo. Wyjątkami były sytuacje kiedy to rodzina uzupełniła specjalny wniosek o nadanie statusu „In memoriam” (jak definiuje facebook konto ze statusem „In memoriam” to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się wspomnieniami o zmarłej osobie) lub zgłosiła chęć zamknięcia konta. W tym pierwszym przypadku konto będzie miało specjalny status, ale nikt nie będzie mógł nim administrować. Od kilku dni nastąpiły poważne zmiany w tym zakresie. Teraz możemy zdecydować sami, co zrobić z naszym kontem po śmierci dzięki nowej funkcji, która pozwala wyznaczyć opiekuna dla konta w wypadku śmierci. Opiekun konta to po prostu osoba, która po naszej śmierci przejmie nasz profil. Wyznaczona osoba będzie mogła odpowiadać na zaproszenie lub zmieniać zdjęcia profilowe.

Aby aktywować tą funkcję wchodzimy w Ustawienia → Bezpieczeństwo i wyszukujemy opcję „Opiekun konta”

Opiekun konta facebook. Jak usunąć profil Facebook po śmierci.
Uzupełnienie informacji o opiekunie konta Facebook

Drugą dostępną możliwością jest ustawienie opcji „Usuwanie konta”, wtedy rodzina czy znajomi nie mogą nawet wnioskować o ustawienia statusu „In memoriam”, konto po zgłoszeniu naszej śmierci zostanie automatyczne usunięte.

Zgłoszenie śmierci użytkownika dokonuje się tutaj:

https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841

Profil Facebook po śmierci. Prośba o status "In memoriam"
Zgłoszenie śmierci użytkownika Facebook

Samo wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z uznaniem przez Facebooka odejścia jakiejś osoby, informacje muszą zostać sprawdzone i zatwierdzone, co z reguły zajmuje trochę czasu.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu