UFC – świetne walki na małym ekranie

Gra UFC została przeniesiona z wersji konsolowych na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS-em. Zobacz recenzję gry, jej zalety i wady.

Gra UFC EA Sports – świetne walki na małym ekranie. Recenzja.

Koniec ciężkiego dnia pracy, siadamy wygodnie przed telewizorem, przeglądamy co obecnie leci i trafiamy na walki w oktagonie. Z pewnością, o ile jesteśmy przedstawicielami płci męskiej, zostajemy z nimi na dłużej, emocjonując się fantastycznymi ciosami z jednej i drugiej strony. Dlaczego by nie mieć tego częściej? To pewnie pomyślało sobie EA Sports, ponieważ stworzyło grę opierającą się na tym właśnie sporcie. Mowa o UFC, którą postanowiłem dziś dla Was zrecenzować.

Gra UFC EA Sports – świetne walki na małym ekranie. Recenzja.

Rozgrywka

Produkcja znana między innymi z odsłon konsolowych, jest Wam pewnie znana. Długo przyszło nam czekać na mobilną wersję, jednak dzięki dobrodziejstwom obecnych systemów operacyjnych dla smartfonów i tabletów, mogliśmy w ogóle ją otrzymać. Co można powiedzieć o rozgrywce? Naszym zadaniem będzie „spuszczenie lania” wirtualnemu przeciwnikowi i dostać się na szczyt. Walki w oktagonie rozgrywają się w kilku trybach, jednak najważniejszy z nich, towarzyszący nam przez całą rozgrywkę to tryb kariery. Nowy zawodnik w świecie UFC, chce dojść do sławy. Pomóc w tym może tylko i wyłącznie gracz. Kolejne walki, stopniowo zwiększające poziom trudności, weryfikują umiejętności przyszłej gwiazdy, chcącej zwyciężać w najbardziej prestiżowych galach.

Gra UFC EA Sports – świetne walki na małym ekranie. Recenzja.

Sterowanie i grafika

Programiści, w bardzo fajny sposób podeszli do tematu sterowania zawodnikiem. W trakcie walk przyjdzie nam poza oddawaniem ciosów, także bronieniem własnej skóry. Każdy nasz ruch to przesunięcie palcem po ekranie, w różne strony, pod innym kątem, co daje nam wiele fascynujących kombinacji. Jeśli się postaramy, stworzymy tzw. combo, które ładuje pasek nad zawodnikiem. Im bardziej się on wypełni, tym bardziej zróżnicowane kombinacje możemy oddawać, od silnych, niosących większe obrażenia ciosów, po walki w parterze oraz nokauty techniczne. Grafika tej gry przypomina nieco oglądanie walk w telewizji. Wszystko za sprawą bardzo realistycznej oprawy. Dzięki niej, zarówno ring jak i zawodnicy wyglądają bardzo realistycznie.

Gra UFC EA Sports – świetne walki na małym ekranie. Recenzja.

Podsumowanie

Jeśli interesujecie się sportami walki, bądź graliście w UFC na konsoli i przypadła Wam do gustu, na pewno nie pominiecie tej propozycji na sprzętach mobilnych, dzięki którym walki będą podążały krok w krok za właścicielami tychże urządzeń. Innowacyjnie rozwiązany model sterowania i inne aspekty wpływające na ogólną ocenę gry sprawiły, że została ona ze mną na dłużej.

Zalety:

  • Grafika
  • Sterowanie
  • Tematyka
  • Różne poziomy trudności

Wady:

  • Mikropłatności

Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405

* Grafiki pochodzą ze stron app4smart.com, androidcommunity.com oraz sklepu Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu