Premiery gier – drugi kwartał 2018 roku; część druga

Zapraszamy Was na łamy naszego bloga, na którym znajdziecie ciekawe zestawienie opisujące gry 2018 czyli zestaw gorących premier gier II kwartału.

Witajcie, dzisiaj przeczytacie co nieco o kolejnych premierach gier, których wydanie zaplanowano na drugi kwartał 2018 roku. Zapraszamy do lektury.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

Total War Saga: Thrones of Britannia

Zapewne większość z Was kojarzy sagę Total War. Tym razem, a dokładniej 3 maja, na komputery osobiste ukaże się kolejna część, będąca „spin-offem” serii. Cóż więcej można dodać? Dobrze nam znane postacie, cechy ogólnej rozgrywki również nie są obce, a tytuł jednak nowy. Hit czy kit? Tego dowiemy się po premierze, jednak na miesiąc przed nią zainteresowanie grą jest dosyć spore.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

Conan Exiles

Tytuł dostępny będzie od 8 maja na takie platformy jak Playstation 4, Xbox One oraz komputery PC. Co czeka na gracza? Zostajemy zesłani do fikcyjnego świata, w którym przyjdzie nam utrzymać się przy życiu, gdyż ludzkość tamtejszych terenów nie należy do miłych i gościnnych. Zmierzając otwarty świat będziemy mieli możliwość zbierania wszystkiego co może służyć jako pokarm lub surowiec na broń. Wartym wspomnienia jest też to, że programiści przygotowali nam zarówno tryb dla jednego jak i wielu graczy.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

Pillars of Eternity II: Deadfire

Graliście w pierwszą część Pillars of Eternity? Nie? No to radziłbym zagrać jeszcze przed premierą dwójki, ponieważ będzie ona kontynuowała fabułę zapoczątkowaną w pierwowzorze. Dla rozbudzenia w Was ciekawości, nie będę „spoilerował” historii z „jedynki”. Dodam tylko, że możecie liczyć na lepszą oprawę video oraz zróżnicowane warunki pogodowe. Premiera już 8 maja na PC-ty, PS4, XONE oraz, co ciekawe, Nintendo Switch.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr

Praktycznie na te same platformy co poprzednia propozycja, z wyjątkiem Switcha, zostanie oddana dla graczy produkcja studia Neocore Games. Naszym zadaniem będzie podróżowanie po galaktyce oraz walka z napotkanymi przeciwnikami. Cała kampania została rozłożona na dwa kawałki, a to od którego zaczniecie zależeć będzie tylko od Was. Premiera 11 maja.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

0 A.D.

Gra o dość tajemniczym tytule dostępna będzie jedynie na komputery osobiste. Jednak dzięki naszej serii, owa produkcja nie będzie już tak niejawna jak dotąd. Jest to tytuł podobny do Age of Empires II, lecz bazuje na innym silniku. Co ciekawe, pierwotnie miał to być dodatek to AoE II. Wróćmy jednak do rozgrywki. Fabuła ma na celu ukazać nam społeczeństwo z okresu od V wieku p.n.e do tego samego wieku naszej ery. Naszym zadaniem będzie wybranie danej populacji i zadbanie o to by w miarę upływu czasu mogła pochwalić się na przykład większą ilością ziemi, innowacyjną metodą produkcji pokarmów oraz rozbudową tego, co posiadają do tej pory. Oczywiście przyjdzie nam też niejednokrotnie stanąć do walki, aby nie stracić całego majątku. Premiera również 11 maja.

CrossFire 2

Tym razem mamy do czynienia ze strzelanką. Nie jest to żadna nowość, lecz dalsza część CrossFire, popularnej sieciowej gry FPS. Na gracza czekać będzie tryb wieloosobowy, podobnie jak w pierwowzorze, jednak czym byłaby kontynuacja hitu bez jakichkolwiek, nawet drobnych zmian. Tym razem nie są one takie drobne, bowiem otrzymujemy także możliwość przebrnięcia przez kampanię w trybie single player. Data premiery, podobnie jak w dwóch poprzednio opisanych tytułach, to 11 maja. Dostępność wyłącznie na PC.

Gry 2018 – premiery drugiego kwartału; część druga.

State of Decay 2

Ostatnia propozycja na dziś zostanie wydana 22 maja na PC-ty oraz XONE. Jak już zapewne poprawnie wywnioskowaliście po dwójce w tytule, omawiana część to kontynuacja gry z 2013 roku. Na gracza czekać będzie otwarty świat, masa atakujących zombie oraz grupka ludzi, którymi mamy możliwość sterować. Każdy z nich posiada różne, charakterystyczne dla siebie cechy, które w nierównej walce będziemy mogli wykorzystać. Naszym zadaniem będzie przetrwanie w tych niekorzystnych warunkach. Aby tak się stało będziemy mieć masę broni do wykorzystania oraz opcję rozwoju cech bohatera. A jeśli znudzi się Wam dany tryb gry to bez problemu go zmienicie na inny, bowiem łącznie dostępne będą trzy ścieżki rozgrywki.

 

Podsumowanie

Na dzisiaj to wszystko. Któraś z propozycji szczególnie przyciągnęła waszą uwagę? Jeśli tak, piszcie w komentarzach która i dlaczego. Niebawem część trzecia.

* Zdjęcia pochodzą ze strony gryonline.pl oraz freepik.com

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu