Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

Zapraszamy na piątą część serii zawierającą zestawienie najlepszych gier wszechczasów. Dziś skupimy się na produkcjach o tematyce sportu omawiając gry sportowe

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

Nadszedł czas aby wszyscy fani gier wideo oraz aktywnego wypoczynku w formie sportu, również znaleźli coś dla siebie w naszym cyklu gier wszechczasów. Sportowcy, dziś jest Wasz dzień, zatem oddajcie się lekturze, by poza aktywnym życiem, móc też zrelaksować się przed ekranem, rozpracowując propozycję z Waszej ukochanej dziedziny.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

NHL 11

Przez wielu uznana za najlepszą część serii. Nasze zadanie w grze jest dosyć proste. Mamy do wyboru wiele ekip hokejowych, w które możemy się wcielić i kierować nimi w drodze na szczyt podczas mistrzostw lub pojedynczych potyczkach. Wielu zadowoli także możliwość uczestniczenia w bójkach, za które tak lubimy tą dyscyplinę sportu.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

Pro Evolution Soccer 6

Jest to jedyna część z całej serii, w której pojawił się polski komentarz. Duet Borek – Kołtoń umilał nam rozgrywanie spotkań i wprowadzał powiew świeżości, gdyż mogliśmy słuchać zupełnie innych dialogów, aniżeli w konkurencyjnej FIFIE. Jak zawsze w tego typu produkcjach otrzymujemy kilka trybów rozgrywki, w których grać mogliśmy zarówno reprezentacjami jak i klubami.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

WWE 2K17

Moim zdaniem najlepsza część serii i jeszcze nie tak stara, co korzystnie wpływa na aspekt graficzny produkcji pozwala nam zostać jedną z oficjalnych gwiazd WWE i sterować nimi na arenie. Podczas walki możemy stosować wszelkie możliwe triki, takie jak uderzenie krzesłem, rzucenie o matę i wiele innych. Postawiono także nacisk na realizm, więc rozgrywka nie będzie sprowadzona tylko do wciskania odpowiednich klawiszy, lecz wzbogacona o wiernie odwzorowane reakcje na otrzymane ciosy, którymi niejednokrotnie przyjdzie się nam zachwycać.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

Deluxe Ski Jumping 3.0

Propozycja tylko dla posiadaczy PC. Pomimo wydania gry w 2004 roku, ogromną rolę, dzięki której gra odniosła niemałą popularność, stanowi realizm w oddawanych przez nas skoków. Grafika z pewnością już Was nie powali, jednak dzięki trójwymiarowemu silnikowi graficznemu nie jest aż tak monotonna. W grze możemy wybrać dowolny z trybów, zarówno trening jak i konkursy z kwalifikacjami włącznie. Całość odbywa się na wielu skoczniach, które znacząco się od siebie różnią.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

FIFA 12

Jedna z wielu doskonałych części całej edycji, dostępna na wiele platform, również przenośnych. Gracz może obrać dowolną ścieżkę rozgrywki jak chociażby kariera managera, zawodnika czy turnieje. Warto również wspomnieć o tym, co szczególnie wyróżnia ową część od reszty. Możemy bowiem dorzucić dodatek EURO 2012, czyli mistrzostw rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Dzięki temu, mamy możliwość chociaż wirtualnego doprowadzenia naszej reprezentacji do pucharu, w organizowanej przez wcześniej wspomniane kraje imprezie.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

Football Manager 15

Popularny symulator piłkarski, w którym sterujemy wybranym przez siebie klubem. Jest to bardzo realistyczna produkcja, dzięki której możemy zdać sobie sprawę jak ciężki kawałek chleba przypadł trenerom piłkarzy. To do nas właśnie należeć będą decyzje o doborze składu, radzeniu sobie z kontuzjami, transferami, negocjacjami i wiele więcej sytuacji zależnych od gracza. Gra dostępna jest tylko na komputery i mimo wydania jej w 2014 roku, warto do niej wrócić lub jeśli wolicie, postawić na nowsze odsłony.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – gry sportowe

NBA 11

Jest to poniekąd bliźniacza produkcja do serii FIFA, z tą różnicą, że zamiast piłki nożnej mamy piłkę do kosza. Wróćmy jednak do podobieństw. Gracz może rozegrać spotkanie własnoręcznie, bądź jeśli woli, zostać managerem i kierować wybraną ekipą, dbając o morale zespołu, taktykę i finanse, a także inne aspekty tej pracy. Wersja, z numerkiem 11 jest również najlepiej ocenianą przez graczy, spośród całej serii, co zaważyło na umieszczeniu jej w tym zestawieniu.

Podsumowanie

Po iście sportowej liście naszej serii mam nadzieję, że przypomnicie sobie niektóre propozycje, które naprawdę na to zasługują. Mnie nie pozostaje nic innego jak zaprosić Was na kolejną część naszej serii, którą niebawem opublikujemy na stronie.

 

* Źródła: gryonline.pl oraz 2bstyle.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu