iPad Pro, prawie 13 calowy tablet (nie tylko) do pracy

Zdecydowana większość tabletów ma przekątne od 7, do 10 cali., ale zaprezentowany niedawno iPad Pro ma aż 12,9”. Czy stworzenie urządzenia o tak dużej przekątnej ekranu było dobrym pomysłem?

Oprócz wielkości imponująca jest również rozdzielczość. Wynosi ona dokładnie 2732×2048 px i daje zagęszczenie pikseli na poziomie ok. 260 ppi.

 

iPad Pro, tablet nie tylko do pracy

Zastosowane podzespoły są oczywiście znacznie mocniejsze niż te które znajdują się w iPhone 6S, procesor to Apple A9X (64-bit), a towarzyszy mu 4 GB RAMu. W tablecie znalazły się dwie kamery, przednia o rozdzielczości 1,2 Mpix i tylna 8 Mpix. Ilość pamięci wewnętrznej wynosi 32 lub 128 GB (w wersji z modemem 4G możliwa jest tylko ta druga opcja).

iPad Pro, tablet nie tylko do pracy

Zazwyczaj iPady służyły jako urządzenia przeznaczone do gier i multimediów, a profesjonaliści woleli tworzyć i pracować na MacBooku lub też na konkurencyjnym laptopie z Windowsem (mówimy o urządzeniu mobilnym, więc PC nie wchodzi w grę). Czy taka specyfikacja może zachęcić do zmiany zdania? Sprzętowo iPad Pro prezentuje się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że chodzi o lekki i cienki tablet, a nie klasyczny notebook. Problemem może być natomiast system. Według Apple opisywane urządzenie ma działać pod kontrolą iOS 9. Nie wiemy jeszcze ile „profesjonalnych” aplikacji będzie przeznaczonych na ten system, ale lepszym rozwiązaniem byłoby chyba wyposażenie tabletu w pełnoprawny OS X.

iPad Pro, tablet nie tylko do pracy

Wraz z premierą tabletu firma Apple zaprezentowała dwa akcesoria, które wprawdzie nie są niezbędne do korzystania z tabletu, ale jeśli mówimy o urządzeniu służbowym mogą znacząco ułatwić pracę. Chodzi tutaj o dodatkową klawiaturę, a także rysik, mający ułatwić tworzenie odręcznych notatek i korzystanie z programów graficznych.

iPad Pro, tablet nie tylko do pracy iPad Pro, tablet nie tylko do pracy

* Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony apple.com.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "iPad Pro, prawie 13 calowy tablet (nie tylko) do pracy"

  1. Dziewczyny odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, poszukajcie sobie w gogle: odchudzanie przed i po by sasetka

    Odpowiedz

Komentarz do postu