Recenzja mobilnej wersji bestsellera serii Tomb Raider – Lara Croft GO. Oceniamy oprawę graficzną, wyszukujemy zalety i wady gry.
Graliście w Hitman GO? Nawet jeśli nie, to czytaliście pewnie o nim, bądź oglądaliście gameplay. W skrócie przypomnę, iż owy tytuł zgarnął wiele pochlebnych opinii. Jak będzie z Larą Croft, która pochodzi z tego samego studia? Sądząc po poprzednim sukcesie, nowy tytuł powinien być tak zwaną „wisienką na torcie”. Jak jest w rzeczywistości?
Rozgrywka
Jest to przykład gry, w której zasady zaczerpnięto zapewne z planszówek. Świat podzielony na pola, po których poruszamy się do przodu, tyłu lub na boki, przewiduje „równouprawnienie”. Co przez to rozumiem? Możemy wykonać jeden krok. Po jego wykonaniu musimy czekać na ruch przeciwnika. On także musi po swoim drgnięciu czekać na nasz postęp i tak w kółko. Takie zasady kojarzą mi się z rzucaniem na zmianę kostką do gry. Przejdźmy jednak do tego, czym zajmować się będzie kierowana przez nas pani archeolog. Fabuła jest typowo logiczna. Musimy znaleźć ukryty skarb. Zanim jednak go odkryjemy, kolekcjonować po drodze będziemy różne historyczne artefakty i kosztowności. Nie ma jednak tak różowo. Jak w prawdziwym świecie, tak i w wirtualnym świat pełen jest niebezpieczeństw. Każdy nasz ruch musimy starannie przemyśleć, gdyż możemy stanąć na płycie, która może niespodziewanie runąć. Niektóre poruszają się bez naszej ingerencji. Oprócz pułapek, będziemy również walczyć z przeciwnikami.
Oprawa graficzna
Sterowanie jest mało wyszukane, więc pozwolę sobie pominąć jego kwestię. Zdecydowanie więcej jest do powiedzenia o grafice. Jest po prostu obłędna. Nawiązujący nieco do komiksu lub bajki krajobraz, świetnie wstrzela się w design aplikacji mobilnej. Kolorystyka czy najdrobniejsze efekty zostały dopracowane w najmniejszym calu.
Podsumowanie
Przygodówka, utrzymana w klimacie fantasy, zawierająca elementy planszówki i ciekawej fabuły to doskonała odskocznia od codziennych zadań. Podróże autobusem z pewnością będą milsze przy ciekawym tytule, jednak nie potrwają one zbyt długo. Całą grę będziemy w stanie ukończyć po około 3 godzinach rozgrywki. Mimo wszystko warto się nią zainteresować.
Zalety:
- Dostępna na wszystkie platformy mobilne
- Ciekawa oprawa graficzna
- Przygoda pełna czekających na nasz błąd pułapek
Wady:
- Cena
Platforma testowa: Android, 2GB RAM, CPU Snapdragon 616 1,50 GHz octa-core, GPU Adreno 405
* Grafiki pochodzą ze stron pockettactics.com, dualshockers.com, conceptartworld.com.