Mount & Blade II: Bannerlord

Już niedługo będziemy mogli zagrać Mount & Blade II: Bannerlord  od TaleWorlds, gromadząc ogromne siły i podbijając ziemię.

Wieczna wędrówka przez wielkie obszary ziem terytorialnych. Samotny wojownik, który zbiera armię i rusza podbijać kolejne miasta, rabować i plądrować, zaczynając od zera. Pierwsza część Mount & Blade miała premierę w 2008 roku, tytuł RPG z elementami gry strategicznej. Sterowaliśmy postacią i przemierzaliśmy mapę świata, jednocześnie rekrutując dodatkowe wojska, wyposażając bohatera czy martwić się o wyżywienie ludzi. W 2012 na oficjalnym kanale pojawił się Teaser zapowiadający prace nad kolejną częścią a mianowicie Mount & Blade II: Bannerlord. Po długiej ciszy zaczęły napływać kolejne materiały zaczynając od targów E3 2017. Na tegorocznym Gamescomie zapowiedziano wczesny dostęp do gry, więc niedługo będziemy mogli spróbować swoich sił w nieustającej wojnie.

Ruszaj do boju!

Dostępna kampania, ma być ogromnym polem, gdzie możemy zdecydować, którą ścieżką podążymy. Gromadzić ogromne zapasy, sprzedając niewolników, najmować jednostki wojskowe. Duża ilość rozbudowanych miast, które możemy oblegać. Poczynania mają wpływa na naszą reputację i stosunki między handlarzami czy władcami, mogąc wejść w politykę. Istnieją frakcje posiadające swoją unikalna przeszłość i historię. Imperium Calradian, Vlandia, Khuzait Khanate, Battania czy Aserai, decydujemy także o naszym pochodzeniu, z które go mocarstwa będziemy się wywodzić. Walkę poprowadzimy głownie w zwarciu, bronią lekką lub ciężką. Atakujemy oraz blokujemy ataki w trzech kierunkach, prawo, lewo i góra (podobny system jest chociażby w ForHonor). Ewentualnie zabierając ze sobą łuk czy kuszę walczymy z dystansu, odstrzeliwując wrogów z bezpiecznej odległości

Nasza postać może mieć relację z NPC’ami, gdzie będziemy mogli posiadać dzieci. Dzięki reputacji podczas rozmów, wpływać będzie na nasz dar przekonywania. Otwieranie własnej działalności ułatwi nam dążenie do spokojnego życia i zarobku.

Wszystko sprawdzimy sami, ponieważ gra Mount & Blade II: Bannerlord wyjdzie w programie wczesnego dostępu na platformie Steam w marcu 2020 roku.  Z czasem zaplanowana jest premiera na konsolę PlayStation 4 oraz Xbox One. Niestety cena nie jest znana.

*Grafiki pochodzą z: taleworlds.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu