Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – multiplayer

Zapraszam na siódmą część serii zawierającą zestawienie najlepszych gier wszechczasów. Dziś przedstawimy propozycje z kategorii gier sieciowych. Zobacz najlepsze multipleyery jakie powstały.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Lubicie grać sami? Zapewne część z Was odpowie, że tak, jednak ja należę do tej większej grupy, która woli mierzyć się z realnymi graczami, aniżeli tymi sterowanymi przez komputer. Dlatego też dziś jest specjalne zestawienie, w którym umieściłem tylko tytuły opierające się na rozgrywkach dla wielu graczy.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Overwatch

Jest to dość młoda produkcja z gatunku FPS. Gracz przeniesiony zostaje do przyszłości, gdzie pokoju pilnuje organizacja strażników, założona wiele lat wstecz. Miała ona służyć do obrony przed atakiem złych robotów. Niestety dopada ją kryzys i zostaje przekazana dla bohaterów, którymi sterują gracze. Całość rozgrywki polega na tym, iż musimy wykonywać określone zadania w pojedynkach z innymi drużynami, by uzyskać premie. Nie mamy tutaj możliwości ulepszenia naszych osiągnięć czy broni.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Shakes & Fidget

W tym tytule, w przeciwieństwie do poprzedniej propozycji, mamy możliwość rozwijania umiejętności naszej postaci. Rozgrywkę zaczynamy od wyboru profesji naszej postaci. Może to być Mag, Łucznik lub Wojownik. Następnie musimy wykonywać różne misje i zdobywać pieniądze, które przeznaczymy na przykład na nowe wyposażenie. Oprócz narzuconej rozgrywki mamy opcję pojedynków z realnymi przeciwnikami na świecie oraz tworzenia gildii, dzięki której przeprowadzamy atak kolejno wszystkimi jej członkami, a nie pojedynczą postacią.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Tibia

Wielu osobom ta propozycja może nie się nie spodobać, jednak z racji tego, iż jest do stara i kiedyś dość popularna gra, musiałem ją tutaj umieścić. Czym charakteryzuje się produkcja z 1997 roku? Na początku tworzymy naszego bohatera, który poprzez zwiedzanie świata zwanego Tibia i poszukiwaniu w nim skarbów, walczy z różnymi potworami, w celu udoskonalenia swoich własnych cech. Ciekawostką jest całkowity brak dźwięku w grze.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Margonem

Podobna do Tibii. Głównym zadaniem jest przejęcie roli poszukiwacza przygód, który będzie zwiedzał ogromny świat. Oczywiście nie jest to świat realny, lecz fikcyjny, stworzony przez twórców, jak to zwykle ma miejsce w grach tego typu. Po co ma go zatem zwiedzać? A no po to, by wykonywać kolejne misje lub zmierzyć się w bezpośrednim starciu z innym przeciwnikiem.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Hearthstone

Kolejna dość nowa propozycja dla graczy. Ich zadaniem jest wybór jednej z dziewięciu postaci dostępnych w grze, a następnie stworzenie tak jakby własnego teamu. Czemu tak jakby? Ponieważ jest to zbiór talii kart, którą będziemy mierzyć się z innymi rywalami, zarówno sterowanymi przez sztuczna inteligencję w trybie treningu, jak i realnymi oponentami w pojedynkach.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

Fortnite

Produkcja jeszcze ciepła, bowiem pochodzi ona z 2017 roku, czyli obecnego w momencie pisania niniejszego artykułu. Na czym ona polega? Znajdujemy się na pewnej wyspie. Jest na niej stu graczy, zupełnie bezbronnych, jednak w trakcie przeszukiwania terenów znajdują oni jednak porozrzucane bronie i nie tylko. Mamy dowolność w wykonywaniu wszelkich dostępnych rzeczy, jednak cel jest jeden. To właśnie ty graczu masz przetrwać do samego końca. Niby nic trudnego, jednak obszar, na którym gramy cały czas się zmniejsza, a pozostali gracze nie są naszymi sprzymierzeńcami.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – najlepsze multiplayery.

CS GO

Tej propozycji nikomu nie trzeba przedstawiać. Dwie grupy rywalizujące ze sobą, składające się z terrorystów i powstrzymujących ich oddziałów specjalnych to tak naprawdę cała specyfika rozgrywki. Obie ekipy są uzbrojone, a za wyeliminowanie konkurencji otrzymujemy pieniądze. Te wydajemy na nowe bronie. Niby nic szczególnego, a gra cieszy się ogromną popularnością.

Podsumowanie

Jak już kiedyś wspominałem, nie wszyscy muszą zgadzać się z tymi propozycjami, gdyż są to prywatne odczucia i być może niektórych tytułów dla kogoś zabrakło, jednak liczba miejsc, jak to zwykle w takich zestawieniach bywa, jest ograniczona. Mimo wszystko mamy nadzieję, że choć część naszych gier wszechczasów, pokrywa się z Waszymi prywatnymi listami. Z tego miejsca chciałbym też zaprosić Was do przeczytania kolejnego artykułu z serii. Będzie to już ostatnie zestawienie, które niebawem znajdzie się na łamach naszej strony.

* Źródła: gryonline.pl, wikipedia.org, darmowe-gry.pl, cheats4u.pl oraz jakchcemy.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu