Nokia 3310 Comeback!

Wielki powrót Nokia 3310.

Na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, Nokia zaprezentowała odświeżoną wersję, legendy. Niezniszczalny model 3310 powraca w nowej odsłonie.

Wielki powrót Nokia 3310. Odświeżona wersja, legendy.

Co nowego?

W stosunku do poprzednika, druga generacja będzie mniejsza, lżejsza oraz cieńsza. Producent postawił na 2,4 calowy, kolorowy ekran QVGA. Zgodnie z postępem technicznym, znajdziemy tutaj aparat o rozdzielczości dwóch mega pikseli, slot na karty micro SD, oraz system S30+, znany z poprzednich modeli Nokii. Do korzystania z internetu posłuży przeglądarka Opera.

Wielki powrót Nokia 3310. Odświeżona wersja, legendy.

Nie mogło zabraknąć także kultowej gry Snake, która również stała się atrybutem telefonu z 2000 roku. Czas pracy, według producentów, to 25 dni. Ile w tym prawdy, tego dowiemy się po testach. Dostępne będą różne warianty kolorystyczne. Jakby nie patrzeć, telefon ten odbiega od swojego poprzednika. Zastosowany ekran, nijak wkomponowuje się w bryłę telefonu. Nie przeszkodzi to jednak, by zakupić ten model dla seniorów naszych rodzin. Cena to 49 euro. Pierwszych dostaw spodziewać się możemy w drugim kwartale 2017 roku.

Wielki powrót Nokia 3310. Odświeżona wersja, legendy.

Nie tylko model 3310

Producent zapowiedział również trzy smartfony, których nazwy to kolejno 3,5 oraz 6.

Ta ostatnia wyceniona została na 229 euro, znajdziemy w niej 5,5” ekran Full HD, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 430 oraz 4GB RAM. Na dane przeznaczone zostaną 64 GB. Akumulator jaki zostanie wmontowany, cechuje się pojemnością 3000 mAh. Model 5 dostanie mniejszy ekran oraz niższą rozdzielczość. Pamięć RAM zmniejszy się o połowę, a na dane pozostanie 16GB. Ostatnie dwa parametry nie zmienią się w budżetowym modelu 3. W nim postawiono na 5” matrycę oraz procesor MediaTek taktowany czterema rdzeniami. Wszystkie trzy modele znajdą się pod kontrolą Androida, w wersji Nougat 7.1.1.

Wielki powrót Nokia 3310. Odświeżona wersja, legendy.

 

* Grafiki pochodzą ze stron gsmmaniak.pl oraz antyweb.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu