Sniper Ghost Warior – recenzja popularnego tytułu w mobilnej odsłonie

Dzisiaj mamy dla was recenzje gry Sniper Ghost Warior, przeznaczonej na urządzenia mobilne. Czy gra jest równie dobra co jej pełnoprawna wersja?

Bardzo często lubię oderwać się od życia codziennego sięgając po gry wideo. Jeśli nie jest to jeden z dwóch tytułów o tematyce piłkarskiej, zazwyczaj idę w stronę strzelanek. Dość długo byłem przy serii Sniper. Wciągnęła mnie ona na tyle, że trafiając na jej mobilną odsłonę, czym prędzej ją pobrałem i postanowiłem dla was przetestować.

Sniper Ghost Warior – recenzja popularnego tytułu w mobilnej odsłonie

Rozgrywka

Po pierwszym uruchomieniu czar prysł a wraz z nim wszelkie moje oczekiwania. Liczyłem na przemierzanie terenów z kilkoma rodzajami broni u boku, jednak jak to w życiu bywa, przeliczyłem się. Jedyne co ta gra ma związanego z tą znaną z większych ekranów to ikony jakie się nam wyświetlają, trochę podobieństwa widać w menu, no i sama akcja to malutki pierwiastek tego, na co każdy chciałby patrzeć. Po lokacjach oczywiście podróżujemy, jednak nie w takiej formie jak na komputerach. Tutaj wybierając misję od razu trafiamy na miejsce i widzimy świat przez naszą lunetę. Do tego warto wspomnieć o kilku dodatkach ułatwiających samą grę. Mówię tu o chociażby spowalniaczu czasu. Oprócz niego możemy skorzystać również z takiej opcji jak wyświetlenie na mapie pozycji wroga oraz wyboru pocisku, który niezależnie od naszej celności powali przeciwnika. Mamy oczywiście możliwość kupna nowych broni oraz ulepszania ich.

Sniper Ghost Warior – recenzja popularnego tytułu w mobilnej odsłonie

Sterowanie

A skoro już o nich mowa, to warto poruszyć temat sterowania. W grze mamy tylko opcję obracania się w stronę oponentów oraz oddawania strzałów. Poruszanie widokiem odbywa się przez przesunięcie palcem w pożądanym kierunku. Przybliżanie lunety odbywa się za pomocą specjalnego suwaka widocznego po prawej stronie ekranu. Pod nim mamy kilka ikonek, które odpowiadają za oddanie strzału, przeładowanie oraz skorzystanie z jednej z trzech wcześniej wspomnianych opcji.

Sniper Ghost Warior – recenzja popularnego tytułu w mobilnej odsłonie

Podsumowanie

Ogółem tytuł nie należy do najgorszych. Posiada fabułę. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie. Odnośnie broni to również jest w czym wybierać, więc raczej powodów do narzekań nie ma. Jednak jeśli tak jak ja oczekiwaliście trochę bardziej zbliżonej gry do tej z komputerów, niż tą którą otrzymaliśmy to pewnie jesteście lekko zawiedzeni. No cóż, nie można mieć wszystkiego i trzeba było od początku liczyć się z tym, iż nie dostaniemy portu 1 do 1. Jednak pomimo tego mojego małego zawodu, sam tytuł oceniam na mocne 4 w szkolnej skali.

Zalety:

  • Grafika
  • Dużo misji do wykonania
  • Sterowanie
  • Fabuła

Wady:

  • Mikropłatności

* Grafiki pochodzą ze stron rageworks.net, pinterest.com oraz youtube.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu