Są ich MILIARDY!

Studio Numantian Games, które tworzy They are Billions, ogłosiło premierę kampanii, w której wyruszymy poza mury miasta, aby oczyścić świat z zarażonych.

They are Billions, jest to tytuł wydany przez Numantian Games i udostępniony w Early Access na platformie Steam od 12 grudnia 2017 roku. Gra strategiczna czasu rzeczywistego. Naszym zadaniem jest rozbudowa naszej kolonii na post apokaliptycznej planecie, aby obronić się przed hordami zombie. Mogłoby się wydawać, że temat zombie jest już dawno „przejedzony”, ale jak widać po bardzo pozytywnych opiniach, gra ma w sobie mroczny urok.

Rozgrywka

Zanim zaczniemy rozgrywkę, zaczynamy od wyboru punktacji liczonej w procentach. Wynik końcowy jest liczony przez tę wartość. Maksymalnie możemy ustawić 800%, poprzez wybór poziomu trudności w postaci:

  • Typu mapy, każda z nich ma swój personalny motywem i ilości roślinności, która jest potrzebna do wyżywienia mieszkańców.
  • Długości gry, im wyższy poziom, tym posiadamy krótszy czas, potrzebny do przygotowania się przed ostateczną falą zombie.
  • Ilości zainfekowany, jest to ilość początkowa zombie umieszczonych na mapie.

Każda z map jest generowana losowo. Zaczynamy z centrum dowodzenia położonym na środku mapy i początkowymi zasobami, które pozwalają nam stopniowo rozwijać bazę. Posiadamy na rozkazy cztery łuczniczki oraz jednego żołnierza. Posiadamy funkcję „pauzy” gry, która zatrzymuje całą rozgrywkę i spokojnie możemy wykonywać rozkazy i postawić budynki. Funkcja jest bardzo ważna i pomocna, ponieważ najmniejszy błąd, pojedynczy zombie, który jakimś cudem niezauważenie przekradnie się przez nasze fortyfikacje, może zakończyć w krótkim czasie naszą grę. Każdy z budynków, ma swoje zapotrzebowanie, aby móc go postawić, tymi zasobami są: złoto, drewno, kamień, żelazo, ropa, robotnicy, jedzenie, energia. Mamy wyznaczone tak jakby „kamienie milowe” dzięki warsztatom: drewnianemu, kamiennemu i odlewni. Dzięki nim odblokowujemy nowe budynki lub możliwość ulepszenia już wcześniej dostępnych.

Zależnie od poziomu trudności, może pojawić się na mapie Zarażony Olbrzym z ogromną ilością zdrowia, którego radziłbym z większą ilością wojska zaatakować. Przy osiągnięciu ilości kolonistów kolejno: 30,200,600,1200 mamy możliwość wybrać jednego z dwóch losowo przedstawionych nam burmistrzów kolonii. Mogą oni zarówno ofiarować nam dodatkowe jednostki, zasoby lub pasywny zwiększony dochód. Każda z jednostek podczas walki zdobywa punkty doświadczenia potrzebne do osiągnięcia statusu weterana, który zwiększa statystyki. Co jakiś czas pojawiają się losowe fale zombie skierowane prosto w naszą kolonię. Gdy dopuścimy zombie do naszych budynków, są paski „zarażenia” po którym zostają splugawione i tworzą się dodatkowi zarażeni, więc zdecydowanie nie chcemy ich wpuścić do miasta.

Istnieje kilka rodzajów zombie:

  • Zwykli zarażeni, jest ich najwięcej i nie stanowią większego problemu (świeżo zarażeni są szybsi, a kierownik lekko zwiększoną ilość życia)
  • Chubby, tank z dużą ilością punktów życia, lecz powolny
  • Venom, pluje jadem na odległość zadając obrażenia
  • Harpia, najszybsza jednostka, która potrafi przeskakiwać mury

Od namiotów, łuków, palisad, po kamienne domy i miry, potężnych tytanów, czy gościa z rakietnicą (Thanatos). Oprócz zwykłego trybu, mamy wyzwania tygodnia do których podchodzimy jednorazowo i wyniki są umieszczane w leaderboardzie, trochę konkurencji między graczami. Możemy również rozegrać grę na mapie stworzonej przez społeczność.

Co z trybem single player.

Developerzy od dawna planowali stworzenie kampanii oraz trybu CO-OP i po długim czasie ogłoszono tryb kampanii dla pojedynczego gracza, drzewko rozwoju i oficjalny trailer zatytułowany The New Empires. Przedstawiono nam przywódcę Quintusa Crana, w którego być może się wcielimy, aby oczyścić świat. Kampania zostanie udostępniona każdemu, kto kupił wczesną wersję gry, która aktualnie kosztuje na Steamie 107,99zł. 

Oficjalny trailer kampanii:

*Grafiki pochodzą ze strony numantiangames.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu