Blueprint to inaczej rysunek techniczny, używany np. przez architektów. Nazwa wzięła się od charakterystycznego, niebieskiego tła. Zazwyczaj ten typ rysunku przedstawia zaawansowane konstrukcje mechaniczne i architektoniczne, opisane w równie zaawansowany sposób, dlatego nasz projekt będzie jedynie luźnym nawiązaniem do tego stylu.
- Zaczniemy od zaimportowania przygotowanych wcześniej większych elementów. Możesz je również narysować bezpośrednio w Photoshopie bądź skorzystać z obrazków dostępnych w internecie.
- Na poniższym przykładzie znajdują się jeszcze dwa większe elementy wykonane w PS. Kreski to tylko przykład, kształty mogą być bardziej skomplikowane. Cały blueprint będzie skoncentrowany wokół tych kilku dużych obiektów, dlatego powinny być one wykonane możliwie starannie.
- Jeśli uważasz że kształty są zbyt mało szczegółowe możesz je dowolnie modyfikować za pomocą pędzla. Zalecane jest trzymanie się jednego koloru, najczęściej w początkowej fazie projektu jest to czarny.
- Jeśli główne kształty są już gotowe zajmij się przygotowaniem mniejszych obiektów. Najczęściej są to rzędy prostopadłych i równoległych linii różnej grubości oraz drobne obiekty wykonane przy pomocy kółek i wielokątów. Mogą one być wykorzystywane wielokrotnie w jednej kompozycji. Poniżej kilka przykładów: