Snapseed – mobilny edytor grafiki. Czy ma sobie równych?

Dzisiaj na warsztat bierzemy aplikację Snapseed. Sprawdzimy czy z jej pomocą obróbka grafiki na urządzeniach mobilnych może być komfortowa.

Pracując tutaj w redakcji, oprócz samego tworzenia tekstów, które czytacie, muszę także przygotować grafiki do tych artykułów. Poddawane są one dość podstawowej obróbce, jednak nawet taka wymaga odpowiedniego oprogramowania. Niestety nie zawsze mam dostęp do komputera i muszę czasami robić to z poziomu urządzenia mobilnego. Czy da się na nim pracować komfortowo i czy znajdę na nie dobre oprogramowanie. Jednym z takich programów jest Snapseed. Na co on pozwala? Tego dowiecie się czytając niniejszy artykuł.

Snapseed – mobilny edytor grafiki. Czy ma sobie równych?

Oferowane możliwości

Aplikacja ta stworzona została do podstawowej obróbki grafiki i obrazów, czyli do ich edycji oraz nakładania różnych filtrów. Zanim przejdę do konkretów, zwrócę uwagę na jeden szczegół. Jest to program od firmy, która tworzy najpopularniejsze wtyczki do pakietu Adobe. Czy to już nie jest zachęcające do sięgnięcia właśnie po ten wytwór? Możliwe, lecz sprawdźmy co dokładnie oferuje. Z jego pomocą możemy ustawić takie parametry zdjęcia jak kontrast, balans bieli, jasność, nasycenie, wyostrzanie czy bardzo często wykorzystywane przeze mnie w pracy kadrowanie. Co ciekawe, możemy pracować na dwa sposoby. Pierwszy z nich oddaje wszystko w nasze ręce. Drugi jest wygodniejszy, ponieważ większość roboty wykonywana jest z automatu a my podajemy tylko parametry jakie nas interesują. Te możemy nadać całej grafice, bądź punktowo, w dowolnym jej miejscu. Oprócz tego, na nasze obrazki możemy nałożyć masę efektów oraz filtrów.

Snapseed – mobilny edytor grafiki. Czy ma sobie równych?

Podsumowanie

Jak widzicie program dostępny na mobilne systemy operacyjne wcale nie odbiega funkcjonalnością od propozycji znanych z pełnoprawnych systemów. Jest to niebywała zaleta, ponieważ nie musimy ograniczać się jedynie do pracy z komputerem i część z zadań mamy możliwość wykonać w podróży i co najważniejsze praca ta nie idzie na marne, ponieważ to czego dokonamy z pomocą Snapseed nie będzie wymagało poprawek wykonanych na przykład w Photoshopie. Moim zdaniem zdecydowanie warto sięgnąć po tą aplikację, jeśli tak jak ja dużo korzystacie z obróbki zdjęć.

Zalety:

  • Wydajna
  • Łatwa w obsłudze
  • Oferuje wiele jak na aplikację mobilną
  • Oddaje nam masę filtrów i efektów

Wady:

  • Nie zmienimy z jej pomocą rozmiaru zdjęcia
  • Zapomnijcie o opcji zapisania własnych ustawień

* Grafiki pochodzą ze stron goandroid.co.in, dron-life.com oraz sklepu Play.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu