VPN – czym jest i do czego może ci się przydać?

Z pewnością wiele razy słyszałeś, że wbrew temu, co pozornie może się wydawać, w internecie nikt nie jest anonimowy. Mimo pozornej aktywności w sieci każdy z nas, surfując w internecie, odwiedzając portale internetowe czy oglądając seriale i filmy, pozostawia po sobie ślad – np. w postaci adresu IP czy informacji o przeglądarce. Chcesz uzyskać anonimowość w internecie i poznać jej zalety? W takim razie może Ci się przydać VPN.

Co to jest VPN i jak je uzyskać?

Gwoli ścisłości, mówimy o zaletach związanych z działaniem całkowicie zgodnym z prawem. Chęć bycia anonimowym w sieci ma bowiem całkowicie zasadne podstawy. Ale o tym zaraz…

VPN to skrót od angielskiego określenia Virtual Private Network, co można przetłumaczyć jako „wirtualną sieć prywatną”. Jest to oprogramowanie, które gwarantuje ochronę danych osobowych w sieci i zapewnia anonimowość, tym samym chroniąc przed zakusami ze strony hakerów, a także kontrolowaniem przez korporacje czy instytucje rządowe. Warto bowiem pamiętać o tym, że dane dotyczące naszych zachowań w świecie cyfrowym dla tego typu podmiotów mogą być bardzo wartościowe.

VPN można uzyskać całkowicie legalnie, wykupując ja od renomowanych przedsiębiorstw. Przykładem może być niemiecka firma G DATA, której VPN można kupić na stronie https://gdata.pl/vpn.

Jakie korzyści daje VPN?

Jeśli ochrona danych przed korporacjami i rządowymi instytucjami brzmi dla Ciebie jak pomysł na scenariusz thrillera szpiegowskiego, który nijak ma się do Twojej codzienności, dodajmy, że VPN ma również inne korzyści, które mogą się dla Ciebie okazać bardziej potrzebne.

Co mianowicie? Otóż oprogramowanie VPN daje możliwość korzystania anonimowo z serwerów na całym świecie (zazwyczaj do wyboru jest nawet kilkadziesiąt lokalizacji). To oznacza, że bez obaw i w całkowicie legalny sposób możesz korzystać z zagranicznych ofert serwisów streamingowych, takich jak Netflix, Disney+, Amazon Prime czy SkyShowtime. Dzięki temu, że VPN ukrywa adres IP, korzystanie z amerykańskiej (największej na całym świecie) filmoteki Netfliksa staje się banalnie proste.

VPN może też usprawnić działanie Twojej sieci internetowej. Program ten zabezpiecza bowiem przed spowolnieniem działania sieci spowodowanym działaniem dostawcy internetu.

Zakup VPN od G DATA

Wszystko pięknie, ale – jak możesz się domyślić – VPN oczywiście kosztuje. Ile? To już zależy od producenta oprogramowania. Zazwyczaj nie jest to jednak duży wydatek. Możemy się tutaj posłużyć przykładem wspomnianej wcześniej firmy G DATA, która już od 1987 roku produkuje oprogramowania antywirusowe i ochronne. Program VPN od G DATA kosztuje około 130-140 złotych na rok, przy czym kupując taki produkt, otrzymujesz aktywację do aż dziesięciu stanowisk. Finalna cena jest zatem bardzo korzystna.

Zainteresował Cię zakup VPN? W takim razie zapoznaj się z ofertą firmy GDATA na stronie https://gdata.pl. Znajdziesz tam również inne oprogramowania, takie jak antywirusy na systemy Windows i Mac.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu