Miroslawzelent.pl – blog dla początkujących informatyków

Zaczynając nową pracę, często szukamy materiałów do samorozwoju. Dla początkujących informatyków doskonałym źródłem będzie bohater naszego artykułu.

Osoby zaczynające swoją przygodę z IT, najczęściej kierują się w stronę technikum kształcącego w tym zawodzie. Mimo wszystko, nie nauczą Was tam wszystkiego czego chcecie. Z tegoż powodu lepiej jest kształcić się samemu. Pan Mirosław Zelent swoim blogiem pomaga takim osobom nauczyć się wielu ważnych rzeczy. Dziś przyjrzymy się bliżej jego stronie, którą każdy początkujący technik powinien odwiedzić.

Miroslawzelent.pl – blog dla początkujących informatyków

Co znajdziemy na stronie

Dla twórcy bloga należą się gromkie brawa, ponieważ nie chce on zarabiać na startujących w branży, a pomóc im się odnaleźć. Dlatego wszystkie treści na stronie dostępne są całkowicie za darmo. Co tam znajdziemy? Lekcje video o językach programowania takich jak C++, Obiektowy C++, HTML, CSS, Java Script, PHP oraz MySQL. W kilkunastu odcinkach ujęte zostały najważniejsze zagadnienia wyjaśnione teoretycznie oraz praktycznie za pomocą nagranego momentu pisania kodu. Wszystkie kody dostępne są także w załącznikach, jeśli mielibyście ochotę porównać własny i odnaleźć ewentualne błędy. Cóż jeszcze znajdziemy? Masę prezentacji, w których spisano informacje dotyczące podzespołów komputerowych, odpowiedzi na nasze pytania, luźne informacje w formie filmu lub podcastu oraz spis najciekawszej literatury o tematyce IT.

Miroslawzelent.pl – blog dla początkujących informatyków

Kursy to nie wszystko

Dokładnie. Specjalnie wydzielona sekcja o nazwie forum pomoże nam w kontakcie z innymi ludźmi, którzy pomogą nam znaleźć rozwiązanie nurtującej nas sprawy. Oprócz tego, kolejny wielki wyczyn Pana Zelenta. Znajdziemy tutaj ogromną bazę pytań egzaminacyjnych, podzieloną na trzy kategorie odpowiadające za poszczególne kwalifikacje. W ten sposób będziemy mogli powtórzyć, bądź trenować przed właściwym egzaminem zawodowym.

Miroslawzelent.pl – blog dla początkujących informatyków

Podsumowanie

Jak sami widzicie, Pan Mirosław Zelent zrobił naprawdę kawał dobrej roboty. Dzięki jego stronie przyswoimy podstawy programowania, powtórzymy zagadnienia dotyczące Urządzeń Techniki Komputerowej, Systemów Operacyjnych, a także sprawdzimy swoją wiedzę rozwiązując losowo wybrane pytania z kwalifikacji, których liczba robi wrażenie. Co ciekawe, możemy rozwiązać pełny test, składający się 40 pytań, lub jednego, po którym możemy znów losować kolejne pytanie. To co zrobił ten człowiek dla zaczynających swoją przygodę w zawodzie, zasługuje na duży ukłon z naszej strony. A skoro już ktoś się poświęcił, to należy wynagrodzić jego pracę, więc zachęcam do czerpania wiedzy z zawartych na stronie wiadomości.

 

* Zdjęcia pochodzą ze stron ro.com.pl, polskieradio.pl oraz filozofiainformatyki.wordpress.com

Podziel się wiedzą z innymi

6 odpowiedzi na "Miroslawzelent.pl – blog dla początkujących informatyków"

  1. Mam już tą wiedzę i sam składam sobie komputery , jak i moim znajomym . Początki nie byłe łatwe i popełniałem kilka błędów . Teraz już wiem i nie było żadnej szkoły informatycznej tylko analiza i czym się to je.

    Odpowiedz

Komentarz do postu