Fakty na temat marketingu mobilnego, o których nie miałeś pojęcia!

W ostatnich latach dziedzina marketingu rozwija się w niespotykanym dotąd tempie. Każdy przedsiębiorca wie, że musi reklamować swoją działalność, jednak nigdy wcześniej nie było to tak ważne, jak dzisiaj. Ponadto jeden rodzaj reklamy często nie wystarcza. Na dynamicznie zmieniającym się rynku łatwo się pogubić — dlatego przygotowaliśmy dla ciebie garść najważniejszych informacji ze świata nowoczesnego marketingu.

Na czym polega marketing mobilny?

Marketing mobilny https://mprofi.pl/ to usługa, którą oferuje coraz więcej firm. Specjaliści ds. mediów społecznościowych i reklamy stali się jednymi z najcenniejszych współpracowników na rynku. Wszystko dlatego, że bez marketingu nie ma rozpoznawalnej marki. A bez brandingu — nie ma sprzedaży. Marketing to bowiem nie tylko reklama, lecz długi i złożony proces. Opiera się on na rozpoznaniu i dążeniu do zaspokojenia wymagań oraz potrzeb klienta. Aby to zrobić, konieczne jest określenie grup docelowych i dostosowanie konkretnych przekazów do ich przyzwyczajeń. 

Przedsiębiorcy musieli oczywiście dostosować się do technologicznych przemian, aby zyskać przewagę nad konkurencją. Tak narodził się marketing mobilny, zwany także reklamą internetową lub online. Kampanie promocyjne przeprowadzane za pomocą wiadomości SMS i mailingu okazują się wyjątkowo skuteczne. Działania online obejmują także m.in. tworzenie aplikacji mobilnych i SEO.

W jaki sposób marketing mobilny wpływa na sprzedaż?

Planując rozwój biznesu, musisz wiedzieć, co i komu chcesz zaoferować. Dlaczego sprecyzowanie celów i opisanie potencjalnych klientów jest tak ważne? Cóż, w niektórych firmach wciąż świetnie sprawdzają się banery lub tzw. materiały pos, jednak w zdecydowanej większości przypadków konieczna okazuje się inwestycja w marketing mobilny. A działań online możesz podjąć mnóstwo: od stworzenia strony internetowej i bloga, po komunikację za pomocą mediów społecznościowych. Nie zwiększysz swoich zysków, jeśli twoje komunikaty nie dotrą do potencjalnych zainteresowanych twoimi usługami i produktem. Właśnie dlatego marketing mobilny, który pozwala ci na dotarcie do dużych grup odbiorców, ma zasadnicze znaczenie w procesie sprzedaży.

Najpopularniejsze narzędzia marketingu mobilnego

Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych narzędzi marketingu mobilnego wymieniamy:

  • zautomatyzowane wiadomości SMS,
  • mailing (newslettery),
  • aplikacje mobilne,
  • kody QR,
  • kampanie telefoniczne,
  • nowoczesne nośniki reklamy.

To, których spośród nich użyjesz i w jaki sposób to zrobisz, zależy od twojej branży, celów biznesowych i grup docelowych. Niektóre z wymienionych funkcji są jednak na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w przypadku większości przedsiębiorstw. Mowa tutaj przede wszystkim o wiadomościach SMS i newsletterach.

Dlaczego mailing i masowa wysyłka SMS są tak skuteczne?

Aby zaplanować strategię marketingową, warto postawić się na miejscu klienta. Wyobraź sobie, że rezerwujesz pokój w hotelu, stolik w restauracji lub wykupujesz szkolenie. Z pewnością chciałbyś, aby wybór lokalu lub firmy, z której usług korzystasz, został w przyszłości doceniony spersonalizowanymi ofertami i promocjami. Cenne będą dla ciebie także przypomnienia o terminach rezerwacji, spotkań i cyklicznych płatnościach. Między innymi do tych celów mogą służyć kampanie SMS i newslettery, które zaprojektujesz, korzystając z platformy mProfi. To idealne rozwiązanie dla twojego biznesu, o czym możesz przekonać się już dziś, wypełniając prosty formularz kontaktowy. Nie trać korzyści płynących z marketingu mobilnego i zwiększ sprzedaż swoich produktów i usług!

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu