Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – Role – Playing – Game (RPG)

Zapraszamy na czwartą część serii zawierającą zestawienie najlepszych gier wszechczasów. Dziś prześledzimy najlepsze gry RPG jakie ukazały się kiedykolwiek.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Zapraszam wszystkich na kolejną część naszego blogowego zestawienia. Dziś w szczególności zachwyceni powinni być fani wszelakich RPG-ów, gdyż to właśnie w ich stronę skierowany jest dzisiejszy artykuł. Zatem bez zbędnego gadania, oddajmy się lekturze właściwej części tekstu.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Wiedźmin 3

Tutaj propozycja jest dosyć uogólniona, ponieważ niezależnie od dodatku Wiedźmin 3 jest bezapelacyjnie świetną grą RPG. Naszym zadaniem jest wcielenie się w postać Geralta i wykonywanie kolejnych misji. Całość wypełniona jest mega wciągającą fabułą, co w połączeniu z doskonałą grafiką wzbudza w nas chęć przejścia owej gry.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Divinity Original Sin II

Produkcja dostępna wyłącznie na komputery jest swoistą kontynuacją pierwszej odsłony, gdzie na ziemiach Rivellon przyjdzie nam wcielić się w postać cechującą się możliwością korzystania z zakazanej mocy Źródła. Jak to zwykle bywa, ktoś stara się nam przeszkodzić. W tym przypadku będą to przedstawiciele zakonu, którzy będą o krok za naszym bohaterem.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

The Elder Scrolls V: Skyrim

W tym przypadku gracz rzucony zostanie w wir wydarzeń mających miejsce w krainie Nirn. Postać, którą będziemy kierować to łowca smoków a sytuacje opisane w grze będą dziać się około 200 lat po sytuacjach z poprzedniej części serii. Warto wspomnieć również o świetnej oprawie graficznej, dzięki której całość nie tylko wciąga, lecz także cieszy oko. Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie tą produkcję oraz macie PC-ta, Xboxa 360 czy PS3 to zdecydowanie zachęcam.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Mass Effect 2

Pamiętacie postać Sheparda z pierwszej części? W omawianej także przyjdzie się Wam w nią wcielić. Teraz przyjdzie nam skompletować ekipę, z którą postaramy się pokonać tzw. „Zbieraczy”, mających na celu zniszczenie ludzkich kolonii. Twórcy drugiej części postawili na znaczne rozwinięcie elementów akcji, zaś rozwój postaci czy dobór wyposażenia potraktowali trochę po macoszemu. Mimo wszystko gra warta jest przypomnienia, do czego zachęcam Was w wolnych chwilach.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Diablo III

Podobnie jak w poprzedniej propozycji, tak i tutaj mamy do czynienia z kontynuacją wydarzeń ze wcześniejszej odsłony serii. Na ziemiach dobrze Wam znanego Sanktuarium będziecie musieli zmierzyć się z siłami zła. Co oferuje pozycja z 2012 roku, względem poprzedniczki? Z pewnością znacznie usprawniony system walk. Dodając do tego sporo nowych bohaterów oraz nowoczesny rozwój postaci, ja oraz pewnie część z Was chętnie powróci do trzeciej części Diablo.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Gothic II

Kto z nas nie grał nigdy w Gothica? No właśnie. Chyba każdy fan RPG, spytany o pierwszą grę jaka przychodzi mu do głowy z tegoż gatunku, bez zastanowienia wskaże którąś część serii studia Piranha Bytes. Skupmy się jednak na omawianej. Fabuła bezpośrednio nawiązuje do pierwowzoru, gdzie w Myrtany, kierowana przez nas postać będzie musiała zmierzyć się z  Armią Ciemności. Gra dostępna była wyłącznie na komputery, co w połączeniu z wydaniem tytułu w 2002 roku, daje nam dziś możliwość odpalenia jej na każdym sprzęcie, nawet budżetowym. Moim zdaniem, głównie ze względu na ogromną niegdyś popularność, warto choć na chwilę do niej powrócić. Emocje gwarantowane.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

Dark Souls III

Lubicie nieco mroczną, bardzo rozbudowaną fabułę? Jeśli tak to jest to propozycja dla Was. Co nas czeka? Ciekawa historia rozgrywana w 12 nowych lokacjach, nowe postacie, bronie, elementy wyposażenia oraz możliwość wykorzystania ciał poległych oponentów jako ofiarę. Nie będziecie mieć jednak łatwo, gdyż zdecydowanie postawiono tutaj na jak najcięższy poziom gry, dlatego zapomnijcie o szybkim i bezproblemowym przejściu tytułu w kilka godzin. Gra dostępna jest na next geny oraz PC-ty.

Najlepsze gry RPG - Zestawienie Role - Playing - Game wszechczasów

World of Warcraft

Gra stara jak świat, jednak zdecydowanie warta przypomnienia, za którą odpowiada studio Blizzard. Podczas zgłębiania swojej wiedzy o tym tytule dowiecie się o istnieniu dwóch nielubiących się ekip. Niezależnie od tego, na którą postawimy i jakiego bohatera z jej zastępów wybierzemy, będziemy musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnikami, wyróżniającymi się odmiennymi cechami. Do tego czeka na nas ogromnych rozmiarów mapa. W miarę postępów, rozwijamy umiejętności wybranej przez siebie na wstępie postaci. Niestety jest też jeden minus tej gry, ponieważ musicie liczyć się z comiesięcznym abonamentem, za który przyjdzie Wam zapłacić realnymi pieniędzmi.

Podsumowanie

Lista opierająca się nagry wsz elementach fantasy i otwartym świecie, a także wciągającej fabule gier RPG wszechczasów dobiegła końca. W następnej części naszej blogowej serii zapoznacie się z propozycjami o tematyce sportowej.

 

Źródła: utoptens.com oraz gryonline.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu