Noobskie techniki w grach

Co to są zakazane techniki w grach dla noobów i czy jesteśmy na nie skazani? Przyglądamy się zakazanym technikom w grach online.

Każdy z nas to zna. Gramy w jakiś ulubiony tytuł, często mowa tutaj o grach online. Mamy już na koncie setki godzin, a tutaj nagle zaskakuje nas… zmora każdych serwerów. Proszę Państwa… oto noob. Co jednak przez lata nas irytowało najbardziej? Zapraszam was do artykułu gdzie zebrałem najlepsze albo najgorsze (zależy jak na to spojrzeć) techniki noobów, w grach.

Zakazana broń!

            P90 – „P90 u f***ing noob!!!@” jak to głosi stare growe przysłowie. Dlaczego P90 jest tak znienawidzone przez graczy? I to nie tylko w jednej grze, mowa o wielu strzelankach, od Call of Duty aż po taktycznego Counter Strike. No cóż… dodajmy do siebie szybkostrzelność, magazynek z 50 pociskami, a w niektórych momentach w wersji akimbo. Mamy przepis jak zyskać przewagę nad przeciwnikiem, który nie odważył kupić się legendarnej broni. P90 prawie zawsze i wszędzie sieje chmurą ołowiu we wszystko co tylko wykazuje zdolności poruszania się. Przy tym nie ogranicza ruchu gracza tak jak lekkie karabiny maszynowe. Czasami w odwecie za to niehonorowe zachowanie przeciwna drużyna ochoczo sama zaczyna kupować przed walką P90 i już jest gotowy przepis na serwerową tragedię połączoną z wyzwiskami.

            Granatnik/RPG – I znów bez większych niespodzianek. Przeciwnik campi za rogiem? A może Nemezis schował się w budynku? Nic prostszego bo prawie każdy szanujący się FPS daje graczom możliwość kupienia czegoś o większym kalibrze. Co prawda RPG został stworzony jako narzędzie do niszczenia sprzętu i pojazdów, ale spokojnie można też zaserwować innemu graczowi  niezapomniane wrażenia. Ile by nie miał kul i umiejętności w strzelaniu, tak nikt nie da rady przeciwko 40mm argumentom. Taka taktyka często łączy się z oskarżeniem, że nam samym brakuje umiejętności, czy słusznie? No cóż, na pewno przeciwnika może to frustrować.     

Zakazane techniki w grach!

            Bunnyhop – Jedna z tych technik, które mnie osobiście przyprawiały o ból głowy. W Call of Duty, była to technika wpisana w mechanikę gry. Podczas sprintu naciśnięcie spacji powodowało akceleracje ruchu w tym samym kierunku ale w powietrzu. Tam gdzie celowałeś sekundę temu, przeciwnika już nie było. Mało tego o wiele szybciej przeciwnik był w stanie wycelować w razie gdybyście się spotkali podczas sprintu. Do dziś w różnych grach, gracze odbierają tą technikę dość dualistycznie. Mianowicie akceptują lub nienawidzą.

            Funneling – Technika wykorzystywana głównie w grach typu MOBA. Polegała na tym, że zamiast klasycznego rozłożenia drużyny, dwóch graczy grało na środkowej alejce. Jednocześnie jeden z nich odwiedzał jungle i zbierał podwójną ilość złota. Dla Riot games był to tak poważny problem, że wprowadzili duże zmiany jeżeli chodzi o junglowanie w następnych sezonach.

Podsumowanie

            Gry zostały stworzone w jednym celu: do rozrywki. Tak długo jak twórcy chcą by ich tytuły były grywalne tak długo muszą je urozmaicać. Spowoduje to zawsze jakieś wpadki lub sytuacje, które gracze będą wykorzystywać. Technik tego typu jest o wiele więcej, ale często dotyczą pojedynczych tytułów. Dajcie znać czy dopisalibyście do tej listy jeszcze coś.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu