Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – motocykle/quady

Zapraszamy na drugą część serii zawierającą zestawienie najlepszych gier wszechczasów. Dziś prześledzimy wyścigi na motocyklach i quadach.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na motocyklach.

Jeśli czytaliście pierwszy artykuł naszej nowej serii to mogliście odnieść wrażenie, iż porusza ona ogólnie temat gier wyścigowych. Ja jednak postanowiłem zrobić z niego dwa oddzielne teksty, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a wyścigi na motocyklach czy quadach także są ciekawe. Zapraszam zatem na zestawienie produkcji tegoż typu.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na motocyklach.

MotoGP 15

Od samego początku, kiedy zdecydowałem się zrobić osobny artykuł, głównie o jednośladach, w mojej głowie przewijała się seria MotoGP. Nie miałem jednak pojęcia, którą edycję wybrać, więc zdecydowałem się na moim zdaniem najlepszą. Czymże zaskarbiła ona sobie moje względy? A no pewnie tym, że posiada licencję Motocyklowych Mistrzostw Świata, a w efekcie wiernie odwzorowane, oficjalne maszyny, tory, sponsorów czy malowania. Dostępny rozbudowany tryb kariery, możliwość gry sieciowej oraz oprawa graficzna utwierdziły mnie w moim wyborze.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na motocyklach.

MXGP 3

Były zmagania na torze, to teraz czas na teren. Jak w przypadku pierwszej propozycji, tak i tutaj mamy możliwość skorzystania z prawdziwych maszyn, zawodników, zespołów dzięki licencji na zawody WMC. Gdzie poszalejemy naszymi jednośladami? Do wyboru mamy kilkanaście tras wypełnionych nagłymi zakrętami, dołkami oraz hopkami. Doskonała grafika oraz kilka trybów gry, między innymi tryb kariery, z pewnością utrzymają Was na dłużej przy tym tytule.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na quadach.

Pure

Pozostajemy w błotnym klimacie. Tym jednak razem zamiast dwóch kół mamy cztery.  Ścigamy się na quadach, na których wykonujemy przeróżne triki, zarówno na lądzie jak i w powietrzu. Pomijając zabawę w trybie dla pojedynczego oraz wielu graczy, moim zdaniem największą zaletą tej produkcji jest możliwość zbudowania własnej maszyny od podstaw, zaczynając od ramy, na kolorze wybranych przez siebie plastików kończąc.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na motocyklach.

Ride 2

Wróćmy do popularnych „szlifierek”. W grze Ride 2 mamy możliwość ścigania się nimi z innymi kierowcami po ponad trzydziestu torach. Zostały one podzielone na siedem kategorii, więc będziecie mogli wybrać tą, w której czujecie się najlepiej. Położono nacisk na fizykę motocykla, jego zachowanie tak, aby było ono jak najbardziej zbliżone do realnych odczuć kierowcy. Poza standardową karierą mamy możliwość wzięcia udziału w potyczkach czasowych oraz sieciowych.

Zestawienie najlepszych gier wszechczasów – wyścigi na motocyklach.

FIM Speedway 15

Ostatnia propozycja na dziś to coś zupełnie nowego. Był teren, asfalt, nawet quady. Czego nie było? Żużlu. Zaproponowany przeze mnie tytuł na licencji BSI Speedway oddaje nam do dyspozycji prawdziwe tory i motocykle, którymi pojadą sterowani przez nas prawdziwi kierowcy, na przykład Jarek Hampel. Całości dopełnia oprawa graficzna oraz audio, w której zawarty jest również komentarz poruszający tematy aktualnie dziejące się na torze.

Kilka słów na koniec

Teraz temat wyścigów został już wyczerpany. Poprzedni artykuł skierowany był dla fanów samochodów, obecny dla motocyklistów. Niebawem kolejna część, w której ukarzą się pozycje o zupełnie innej tematyce.

 

* Źródła: jeuxvideo.com, teamvvv.com, gryonline.pl, intermotors.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu