Transformicons

Opis przydatnego serwisu OnLine, który pozwoli nam przygotować animowane ikony dla naszego serwisu internetowego. Ikony wykorzystują system CSS.

Zrób animowane ikony OnLine

Strony internetowe składają się z wielu elementów. Tym najbardziej zauważalnym jest oczywiście szata graficzna, wiele osób zwraca uwagę także na przejrzystość witryny i układ treści. Łatwo więc zapomnieć o jeszcze jednym istotnym czynniku – animacjach.

Jak zrobić animowane ikony OnLine

Transformicons to strona, która – jak sama nazwa wskazuje – zajmuje się prostymi animacjami do ikon na witrynach www. Układ strony jest bardzo przejrzysty i wygodny dla użytkownika. Górną część zajmuje logo i kilka odnośników, ale już poniżej możemy znaleźć to, co nas najbardziej interesuje, czyli galerię z ikonami.

Jak zrobić animowane ikony OnLine

Nie jest ich zbyt wiele, bo zaledwie 20, ale każda ikona jest dobrze dopracowana. Animacje na ogół możemy zobaczyć po kliknięciu. Wtedy następuje przejście do innego obrazka, któremu towarzyszy odpowiednia animacja. Ponowne kliknięcie przywraca obrazek do początkowego stanu.

Wszystkie ikony wykorzystują system CSS, dzięki czemu oferują wyższą jakość i większe możliwości niż formaty „obrazkowe”, takie jak gif.

Jak zrobić animowane ikony OnLine

Aby przenieść ikony do witryny internetowej należy kliknąć na przycisk Builder. Odsyła on użytkownika do kolejnej strony, na której należy wybrać interesujące nas ikony i nacisnąć duży czerwony przycisk z napisem Build. Witryna automatycznie wygeneruje odpowiednie fragmenty kodu.

Jak zrobić animowane ikony OnLine

Strona znajduje się pod adresem: transformicons.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu