Pomocnik telefonu – synchronizacja danych z komputerem.

W Windowsie 10 Microsoft pomyślał o synchronizacji danych pomiędzy naszymi komputerami i smartfonami . Udostępnił do tego bardzo ciekawego narzędzie o nazwie Pomocnik Telefonu co najciekawsze obsługuje ona nie tylko telefony z mobilną wersję okienek na pokładzie, ale również urządzenia z Androidem oraz iOSem. Jak skorzystać z tego narzędzia pokaże państwu na przykładzie telefonu z systemem Android.

Synchronizacja Windows 10 z telefonem


Synchronizacja zdjęć

Uruchamiamy aplikację Pomocnik Telefonu, i wybieramy odpowiednie urządzenie z listy. Mamy do wyboru urządzenie z Windows Mobile, Androidem bądź iOsem. Pierwszą ciekawą opcją jest synchronizacja zdjęć pomiędzy telefonem, a komputerem, aby to zrobić powinniśmy pobrać aplikację OneDrive ze sklepu Google na nasz smartfon. Następnie na komputerze uruchomić opcję Automatyczne pobieranie zdjęć z telefonu lub tabletu na komputer. Program poprosi nas o podanie adresu email oraz, który powiązaliśmy z apką mobilną. Po upewnieniu się iż uruchomiliśmy w aplikacji przekazywanie zdjęć z aparatu, klikamy Dalej dwa razy, a na końcu Gotowe. Od teraz wszystkie zdjęcia, które wykonamy telefonem natychmiast znajdą się na naszym PC.

Synchronizacja Windows 10 z telefonem

Synchronizacja muzyki

Drugą opcją pomocnika telefonu jest synchronizacja muzyki. W celu synchronizacji utworów muzycznych najpierw musimy skopiować pliki mp3 do folderu Muzyka w usłudze OneDrive, zaś na naszym urządzeniu mobilnym musimy zainstalować aplkację Groove i zalogować się do niej za pomocą konta Microsoft. Następnie przeklikujemy informacje wyświetlane nam przez pomocnik. Po tej operacji muzyka będzie automatycznie synchronizowana.

Synchronizacja pracy w pakiecie MS Office

Najciekawsza według mojej skromnej oceny opcji. Możemy rozpocząć edycję jakiegoś dokumentu na tablecie bądź też smartfonie, a następnie skończyć pracę na prawdziwym komputerze. Po pierwsze musimy zainstalować jedną z aplikacji Office na smartfonie. Następnie zaś uruchomić Pomocnik Telefonu, wybrać opcję Aplikacje Word, Excel i PowerPoint pracuj z dowolnego miejsca. Następne o co program nas poprosi to wybranie aplikacji z którą chcemy synchronizować dane, oraz zalogowanie się na koncie Microsoft. Od tej pory możemy przenosić pracę pomiędzy urządzeniem mobilnym,  a komputerem stacjonarnym.

Synchronizacja Windows 10 z telefonem

Analogicznie postępujemy synchronizując program OneNote i Outlook. Możemy również przeprowadzić synchronizację ze Skype, aczkolwiek nie widzę większego sensu gdyż nawet bez uruchamiania tej opcji nasze dane pobierane są z odpowiednich serwerów

Podziel się wiedzą z innymi

3 odpowiedzi na "Pomocnik telefonu – synchronizacja danych z komputerem."

  1. A jak to wyłączyć? Nie chcę korzystać z tego programu, ale za każdym razem po podłączeniu telefonu mam pytanie o logowanie do konta Microsoft.

    Odpowiedz

Komentarz do postu