Nowoczesna kompozycja baletowa cz.1

Dziś na warsztat Photoshop trafiła kompozycja graficzna wykorzystująca ruch w tańcu z motywem baletowym.

Taniec to sztuka, która pomimo upływu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Chociaż koncepcja pozostała ta sama, to zmieniły się środki wyrazu, a co za tym idzie – także sposoby reklamy.

 

  1. Zaczynamy oczywiście od otworzenia w Photoshopie oryginalnego zdjęcia. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  2. Następnie dodajemy czarną warstwę, służącą do podglądu efektów. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  3. Kolejny podpunkt to zduplikowanie warstwy z tłem i wyłączenie widoczności wszystkich pozostałych obiektów. Panel warstw powinien prezentować się następująco:Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  4. Nie usuwaj jeszcze warstwy z tłem, będzie potrzebna podczas dalszej części pracy.
  5. Za pomocą narzędzia Różdżka, o niskim poziomie tolerancji (w poniższym przykładzie było to 10 px) zaznaczaj i usuwaj kolejne fragmenty tła. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  6. Następnie włącz czarną warstwę i przesuń ją pod warstwę aktualnie edytowaną. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  7. Jak można łatwo zauważyć, krawędzie zaznaczenia wyglądają na bardzo poszarpane. Jest to pożądany efekt, ale na razie jeszcze niezbyt dobrze widoczny.
  8. Ostatnią akcją w tej części poradnika jest maksymalne rozjaśnienie obiektu. Powinien on być w jednolitym, białym kolorze. Dla uzyskania ciekawszego efektu na poniższym obrazie zostało zastosowane mocne rozmycie krawędzi, ale nie jest to konieczna czynność. Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.
  9. Krawędzie poprzednich zaznaczeń są teraz znacznie lepiej widoczne. Przypominają coś na kształt pyłu i dodają zdjęciu dynamiki, przez co kompozycja staje się znacznie ciekawsza.Zobacz jak powstaje taneczna kompozycja graficzna w Photoshop.

 

* Oryginalne zdjęcie pochodzi ze strony unsplash.com.

Nowoczesna kompozycja baletowa cz.2

 

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu