Nocne zdjęcie panoramiczne

Dziś na warsztat bierzemy nocne zdjęcie panoramiczne, w których dokonujemy niezbędnych zabiegów kosmetycznych.

Zdjęcia nocne sprawiają problemy właściwie wszystkim aparatom, ale tylko w nocy możemy uzyskać oświetlenie ukazujące miasto w zupełnie innej perspektywie. Mimo że zazwyczaj na tego typu fotografiach występuje szum, dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęć panoramicznych staje się on praktycznie niewidoczny przy zwykłym powiększeniu.

  1. Połącz wszystkie zdjęcia w panoramę. Na podanym przykładzie brakuje co najmniej jednego zdjęcia, dlatego kompozycja jest niekompletna. W normalnych warunkach moglibyśmy po prostu wykadrować brakującą część, ale teraz spowodowałoby to utratę sporej części obrazu. Dlatego zamiast tego posłużymy się narzędziami kopiującymi podobne elementy z innych części zdjęcia.

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Aby wspomniane metody zadziałały konieczne jest utworzenie nowej, jednolitej warstwy i scalenie jej z edytowanym zdjęciem. Obszary których nam brakuje nie mogą być przezroczyste.

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Następnie za pomocą narzędzi Łatka, albo Stempel wypełnij brakujące fragmenty oraz popraw nierówności np. za pomocą Punktowego pędzla korygującego.

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Teraz jest dobry moment aby poprawić nierówności wynikające z automatycznego łączenia obrazów.

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej. Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Na wszystkich warstwach należy także użyć filtru o nazwie Inteligentne wyostrzenie. Powinno to znacznie poprawić wyrazistość zdjęcia.

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Finalna fotografia wygląda następująco:

Nocne zdjęcie panoramiczne mogą wyglądać lepiej.

  1. Oprócz wspomnianych metod zostały użyte także standardowe sposoby edycji zdjęć – panel Poziomy, Balans kolorów i winieta.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu