Świat dysku cz.2

Do naszej grafiki dodajemy skalne podłoże, tak by uzyskać efekt lewitującej planety, rodem z filmu „Avatar”.

Podłoże i skały

W poprzedniej części ustanowiliśmy podstawową grubość podłoża, ale fotomontaż będzie wyglądał zdecydowanie lepiej jeśli użyjemy realnych zdjęć. Dodatkowo będzie można znacznie zwiększyć grubość dysku bez obawy o stratę realizmu.

  1. Najważniejszym punktem w tej części będzie znalezienie dobrego zdjęcia skał. Nie muszą to być koniecznie wiszące skały, przypominające wyglądem te z filmu „Avatar”. Wystarczy zdjęcie dużych formacji skalnych, takich jak te poniżej:

Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop.

  1. Problemem w większości zdjęć skał i kamieni jest brak kontrastowego tła umożliwiającego zastosowanie narzędzi takich jak różdżka i szybkie zaznaczenie. W poniższym przykładzie tło kontrastuje ze skałami, dlatego praca przy zaznaczaniu przebiegała znacznie szybciej.

Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop.

  1. Dokładne zaznaczenie dolnej krawędzi nie jest konieczne, ponieważ i tak znajdzie się ona pod dyskiem, a co za tym idzie – będzie kompletnie niewidoczna.
  2. Przesuń warstwę we właściwe miejsce.

Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop.

  1. Za pomocą narzędzia Wypaczanie dopasuj skały do kształtu planety.

Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop. Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop.

  1. Obraz wyglądałby znacznie lepiej gdyby grubość pokrywy skalnej rosła wprost proporcjonalnie do środka Ziemi. Potrzebnej korekty najlepiej jest dokonać za pomocą ponownego użycia Wypaczenia.

Dodajemy do naszej grafiki skalne podłoże. Poradnik Photoshop.

  1. Na powyższym zdjęciu zmieniony został także kolor i kontrast skał. Niebiesko-zielony w połączeniu z kolorem planety sprawdza się znacznie lepiej niż żółty.

 

* Zdjęcie pochodzi z serwisu unsplash.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu