Projektowanie wizytówki

Wizytówki są nieodłącznie związane z prowadzeniem własnej działalności. Aby projekt był interesujący dla odbiorcy musi być przede wszystkim czytelny, powinien także kojarzyć się z sektorem w którym oferujemy swoje usługi.

  1. Najważniejsza kwestia to odpowiednie wymiary. Najpopularniejszym stosowanym formatem wizytówek jest 90 x 50mm, ale nasz projekt nie może mieć dokładnie takich wymiarów. Na każdym boku musimy zostawić pewną ilość miejsca na tak zwane spady, jego ilość określa drukarnia i najczęściej są to 2 mm z każdej strony. Zatem w oknie tworzenia nowego pliku, w miejscu przeznaczonym na wymiary powinniśmy wpisać 94 x 54mm. Rozdzielczość powinna wynosić 300 dpi.

Poradnik Photoshop projektowanie wizytówki

  1. Należy także pamiętać o trybie kolorów. Ponieważ jest to projekt przeznaczony do druku powinniśmy zastosować tryb CMYK, zamiast domyślnego RGB.
  2. Po utworzeniu nowego pliku możesz także dodać do niego odpowiednie linie pomocnicze, żeby mieć pewność, że tekst i inne istotne elementy nie będą nachodzić na spady.

Poradnik Photoshop projektowanie wizytówki

  1. Teraz zajmij się dodaniem wszystkich potrzebnych informacji i uporządkowaniem ich.

Poradnik Photoshop projektowanie wizytówki

  1. Po dodaniu tekstu możesz dołożyć elementy graficzne kojarzące się z działalnością firmy. Nie zawsze są one konieczne, czasami wystarczy odpowiednie tło, lub logo umieszczone na drugiej stronie wizytówki. Jednak klient powinien wiedzieć od razu, z jakim sektorem usług ma do czynienia. Przykładowo, zakładając że osoba na poniższej wizytówce prowadzi warsztat, można do niej dodać np. koła zębate. Rysunek powinien być możliwie prosty, żeby nie rozpraszać uwagi odbiorcy.

Poradnik Photoshop projektowanie wizytówki

  1. Następnie zajmij się kolorami. Muszą one oczywiście współgrać z logiem, które umieszczamy na wizytówce. Nie powinny również zajmować większej części projektu, gdyż pogarsza to czytelność całej kompozycji. Na poniższym przykładzie w tle został dodany również delikatny gradient radialny.

Poradnik Photoshop projektowanie wizytówki

  1. Przy zapisywaniu pliku warto jeszcze raz upewnić się czy tryb kolorów został ustawiony na CMYK i czy wymiary są odpowiednie. Format zapisu zazwyczaj nie powinien mieć większego znaczenia, ale każda drukarnia może mieć swoje własne preferencje, których należy przestrzegać.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Projektowanie wizytówki"

Komentarz do postu