Zawinięty tekst

Funkcja „zawijanie tekstu” umożliwia przekształcenia tekstu, nie pozbawiając grafika możliwości jego edycji.

Okno pozwalające na zwijanie tekstu składa się z kilku opcji i suwaków służących do zmiany ustawień, ale tak właściwie wszystkie efekty moglibyśmy również wykonać za pomocą poznanych wcześniej narzędzi, takich jak Skraplanie albo Wypaczanie. Nowa metoda oferuje jednak jeden, duży plus: nie wymaga rasteryzacji warstwy, dlatego przekształcony tekst nadal jest łatwy do edycji. Co więcej nowe słowa automatycznie dopasowują się do nadanego wcześniej kształtu, dlatego ten sposób jest znacznie szybszy od pozostałych metod.

Po dodaniu tekstu należy wybrać 3 ikonę z prawej strony paska narzędzi, znajdującego się w górnej części okna.

 

Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe PhotoshopZawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop

Otworzy się wyżej wspomniane okno z ustawieniami. W jego górnej części możemy wybrać sposób zawijania oraz jego siłę. Co ważne, wszystkie efekty są widoczne w czasie rzeczywistym.

Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop

A korzystanie z dwóch ostatnich suwaków pozwala uzyskać delikatny efekt perspektywy.

Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop

Photoshop umożliwia również „zafalowanie” tekstu, zarówno poziomo, jak i pionowo.

Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop

W rozwijanym menu dostępne jest także ustawienie dopasowujące tekst do danego kształtu, np. ryby.

Zawijanie tekstu - operacje na tekście Adobe Photoshop

Dobrze jest pamiętać że tekst powinien pozostawać przede wszystkim czytelny, dlatego żadna z modyfikacji nie może być na tyle silna żeby utrudniać jego odczytanie.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu