Adobe Illustrator Draw

Tablet jako urządzenie z ekranem dotykowym idealnie nadaje się do rysowania, zwłaszcza jeśli wyposażymy go dodatkowo w specjalne piórko. Na rynku istnieje mnóstwo aplikacji do szkicowania, zarówno darmowych, jak i płatnych. Do pierwszej grupy dołączyło nie tak dawno oprogramowanie Adobe, o nazwie Illustrator Draw, dostępne zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Rysujemy w Adobe Illustrator Draw
Fot. Adobe

Firma Adobe ma bez wątpienia duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji artystycznych, takich jak chociażby znany z komputerów PC Adobe Photoshop, czy Illustrator. Illustrator Draw nie próbuje jednak zastąpić swojego stacjonarnego odpowiednika. Jest raczej jego uzupełnieniem, pozwalającym szkicować projekty w chwilach gdy nie mamy dostępu do komputera. Samych możliwość rysowania jest całkiem sporo – możemy korzystać z kilku rodzajów pędzli, edytować ich rozmiar, kolor, a nawet przezroczystość.

Rysujemy w Adobe Illustrator Draw
Fot. Adobe

Przydatną funkcją jest również możliwość tworzenia warstw oraz wykorzystania zdjęcia, jako tła do projektu. Co prawda niektóre aplikacje oferują jeszcze więcej funkcji, ale zazwyczaj są one dodatkowo płatne. W przypadku darmowych programów Illustrator Draw pozostaje jedną z ciekawszych propozycji.

 

Rysujemy w Adobe Illustrator Draw
Fot. Adobe

Dużym plusem aplikacji Adobe jest możliwość bezproblemowej kontynuacji pracy w standardowych programach – Photoshopie i stacjonarnym Illustratorze.

 

Rysujemy w Adobe Illustrator Draw
Fot. Adobe

Program jest dostępny na platformy iOS i Android (w wersji 4.3 lub nowszej) pod linkami podanymi na końcu artykułu. Aplikacja ma dużych wymagań sprzętowych i powinna działać na większości nowych urządzeń. Ograniczać może nas jedynie wielkość ekranu. Wyświetlacz w smartfonie nie jest najbardziej precyzyjnym rozwiązaniem, dlatego lepiej będzie rysować na większym ekranie tabletu.

Linki do pobrania Adobe Illustrator Draw:

Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.creativeapps.draw

iOS:

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu