Kanarek – Aplikacja powie ci czy warto iść na spacer.

Jak sprawdzić jakość powietrza w smartfonie, czy powietrze w twojej okolicy spełnia Unijne wymogi? Trujące powietrze w Polsce. Wszystko o aplikacji Kanarek.

Nie da się ukryć, że powietrze w Polsce nie należy do najlepszych*. (To znaczy jest dobre, ale czasami trzeba je pogryźć żeby się dało przełknąć). Wielu z nas jest tym słusznie zaniepokojonych, jeśli mieszkacie np. W Krakowie to problem jest oczywisty, ale co jeśli żyjecie w mniejszej miejscowości? Wtedy przedstawiam wam Kanarka…

            Ten niepozorny ptak doskonale wie jakim dziś powietrzem będziesz oddychać, jak? Zapraszam do artykułu po odpowiedź.

Jak działa Kanarek?

            Kanarek łączy się w waszej lokalizacji z najbliższymi stacjami pomiarowymi, pokazuje wam najnowsze aktualizacje próbek powietrza, oczywiście z naciskiem na najgorsze substancje jakimi możecie poodychać.

            Warto się z tym zapoznać bo według badań* takie powietrze potrafi skrócić nasze życie o ładnych parę miesięcy (a przecież wszyscy chcemy dożyć premiery nowego Cyberpunka!).

            W małych miejscowościach otkryjecie, że wasi sąsiedzi wcale nie wybierają nowego papieża a zwyczajnie palą śmieciami bo powietrze okaże się trujące. W dużych miejscach… cóż wybierzecie godziny na spacer z rodziną takie, które będą o wiele bezpieczeniejsze.

Zalety
-W mojej okolicy da się oddychać,
-Przejrzyste menu,
-Polska wersja językowa,
-Walory edukacyjne,
Wady
-Na upartego płatna wersja jest bardziej rozbudowana, (ale czy to minus?)

            Kanarek jest jedną z tych aplikacji, które zostaną w redakcyjnym telefonie. Złapałem się nawet na tym, że chwaliłem się powietrzem w swojej okolicy znajomym (w pięknych czasach, żyjemy albo zarabiam tak mało, że zostaje chwalić się powietrzem…). Kanar od tej pory będzie kojarzyć się pozytywnie, polecamy.

*Źródła:

  • www.faktykaliskie.pl
  • Wszechobecny zabójca [w:] Peter Walker, Jak rowery mogą uratować świat, Kraków: Wysoki Zamek, SBN 978-83-950387-4-7

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu