Zobacz jak krok po kroku powstaje kompozycja blueprint w programie Photoshop. Kolejny z cyklu poradników poświęconych blueprintom.
Blueprint to inaczej rysunek techniczny, używany np. przez architektów. Nazwa wzięła się od charakterystycznego, niebieskiego tła. Zazwyczaj ten typ rysunku przedstawia zaawansowane konstrukcje mechaniczne i architektoniczne, opisane w równie zaawansowany sposób, dlatego nasz projekt będzie jedynie luźnym nawiązaniem do tego stylu.
- Po wstępnym ułożeniu większych elementów i przygotowaniu mniejszych zajmij się dodawaniem linii różnej grubości. Najłatwiej jest zacząć od głównych ramek okalających elementy rysunku.
- Następnie dodaj część „liniowych” obiektów przygotowanych wcześniej i narysuj pozostałe, pomocnicze linie. Nie muszą być one zbyt staranne, ważne aby było ich wystarczająco dużo aby wypełnić większą część kompozycji.
- Wstaw pozostałe obiekty i kilka ciągów cyfr i liter napisanych większym fontem.
- Dodaj także kilka losowych ciągów cyfr w kilku(nastu) miejscach rysunku. Mogą one mieć różne wielkości, ale krój fontu powinien być taki sam na całym obrazie.
- Jeżeli uznasz że jakieś miejsce jest zbyt puste, narysuj w nim kilka prostych linii. Staraj się jedynie nie umieszczać ich tuż przy krawędzi (co najmniej kilkanaście px odstępu).