Przydatne APKI. Zapowiedź serii.

Rozpoczynamy serię artykułów poświęconym aplikacjom mobilnych z różnych dziedzin, jakie warto pobrać na smartfon i tablet. Wybraliśmy najbardziej przydatne apki.

Przydatne APKI czyli aplikacje jakie warto pobrać. Poradnik komputerowy.

Smartfony i tablety stworzone zostały po to, aby na większym ekranie, niż miało to miejsce w przypadku telefonów z klawiszami, można było robić rzeczy niemalże bliźniacze do tych, które umożliwia nam komputer. Nie wierzycie?

 

Nie zawsze awaria PC to tragedia…

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Wcielamy się w postać osoby, która zajmuje się pracą zdalną, polegającą na pisaniu tekstów na bloga. W branży IT, takich ludzi określa się tytułem Copywritera. Jego codziennym narzędziem pracy jest komputer. Niestety spotyka go nieprzyjemna sytuacja. Sprzęt ulega awarii, a my zalegamy z tekstami i nie mamy zapasowego PC w zanadrzu. Co zrobić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzi nam smartfon lub tablet, oparty na jednym z trzech systemów operacyjnych (Windows, Android, iOS). Dzięki sklepom z aplikacjami, mamy możliwość zainstalowania oprogramowania do pisania artykułów i kontynuacji naszych zleceń. Po ukończeniu tychże zadań, pozostaje nam wysłać je w załączniku wiadomości, za pomocą jednego z internetowych kont pocztowych.

Przydatne APKI czyli aplikacje jakie warto pobrać. Poradnik komputerowy.

Android na komputerze?

Zdarzyć się też może odwrotna sytuacja. Psuje się nam urządzenie z Androidem. W tej sytuacji pomocny okazuje się komputer. Dzięki emulatorowi tegoż systemu, całe jego dobrodziejstwa dostępne są z poziomu PC. Jeśli macie potrzebę nagłego skorzystania ze Snapchata lub skopiowania kontaktów, emulator sprawdzi się w stu procentach. Po zalogowaniu się na nasze konto, uzyskujemy dostęp do wszystkich zainstalowanych programów na zepsutym sprzęcie, dodatkowo z możliwością instalacji kolejnych.

Coś na nudne podróże

Przydatne APKI czyli aplikacje jakie warto pobrać. Poradnik komputerowy.Urządzenia mobilne mogą też służyć pomocą w sytuacji kiedy nam się nudzi. Na przykład jedziemy autobusem, trasa liczy kilkadziesiąt kilometrów, a Ty przejrzałeś już wszystko co chciałeś w internecie. Wtedy możesz skorzystać z pozycji dostępnych w sklepie Play. Tam, jeśli chcecie, będziecie mogli zainstalować gry o tematyce informatycznej, zbiór wszystkich stron o IT i artykułów na nich zawartych w jednej aplikacji czy programów, za pomocą których nauczymy się programować w dowolnym języku programistycznym.

Kilka słów na koniec

We wszystkich przytoczonych sytuacjach, pomocnym okazało się urządzenie mobilne, bądź za pomocą komputera uzyskaliśmy do niego dostęp. W głównej mierze, była to zasługa aplikacji napisanych pod te systemy. Seria, której efekty możecie już zobaczyć na stronie, traktują właśnie o programach, przydatnych w kryzysowych sytuacjach i nie tylko. Jesteście ciekawi, co z tego wyszło? Czytajcie kolejne części.

* Zdjęcia pochodzą ze stron pixabay.com

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu