Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!

Przez kilka dni testowaliśmy najpopularniejsze i bezpłatne konta pocztowe w Polsce. Czas poznać wyniki naszego testu biorąc pod uwagę ocenę ogólną, jak również zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Biorąc pod lupę popularne skrzynki mailowe wybraliśmy według nas najważniejsze aspekty dotyczące użytkowania.

  1. Pierwszym sprawdzianem był czas założenia, licząc od kliknięcia „załóż konto” aż do potwierdzenia o założeniu adresu mailowego. Jak się okazało różnice w czasie potrzebnym na założenia konta są dość duże.
  1. Kolejnym kryterium była liczba domen przypisanych do danego konta pocztowego, następnym, co bardzo ważne pojemność konta oraz maksymalna wielkość załącznika w mailu.
  1. Ten ostatni parametr jest bardzo ważny przy przesyłaniu dość dużych plików do drugiego użytkownika, dlatego też warto wiedzieć jakie parametry ma poczta odbiorcy, aby jego poczta mogła przyjąć od nas duży załącznik.
 1. Ogólna ocena kont pocztowych zawiera jeszcze dodatkowo recenzję funkcjonalności interfejsu, intuicyjności oraz braku reklam.
  Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych

Pod lupę wzięliśmy najpopularniejsze w naszym kraju a jednocześnie darmowe serwisy email.

Konta poddane testom:

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych. Poczta WP

Jak założyć darmowego maila – przegląd konta pocztowego na wp.pl. Pierwszą skrzynką pocztową, którą przetestujemy to konto na Wirtualnej Polsce. Jak w większości darmowych skrzynek mamy do dyspozycji również wersję komercyjną. Czy jednak darmowa wersja skrzynki wystarczy by nas zadowolić? Przyjrzymy się jej w niniejszym artykule.

[czytaj dalej…]

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych. Poczta Onet

Zakładamy darmowe konto pocztowe na onet.pl – email bez limitów. Przyszedł czas na skrzynkę pocztową na portalu onet.pl. Konto bez ograniczeń jeśli chodzi o pojemność skrzynki oraz pozwalające na przesyłanie olbrzymich załączników – to wszytko za free. Czy warto założyć tu swoje konto? Bierzemy serwis pod lupę.

[czytaj dalej…]

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych. Poczta Interia

Nowoczesne konto email za free – interia.pl. Przyszedł czas na kolejną propozycję konta pocztowego, tym razem sprawdzamy skrzynkę na interia.pl. Wyniku naszego testu przedstawiamy w niniejszym artykule.

[czytaj dalej…]

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych. Poczta o2

Zakładamy darmowego maila na o2 – test i ocena. Dziś testujemy skrzynkę na popularnym „tlenie”. Jak wygląda darmowe konto w tym serwisie, co możemy powiedzieć in plus a co in minus o poczcie o2. Niniejszy artykuł poświęcamy temu zagadnieniu.

[czytaj dalej…]

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych. Poczta Gmail

Zakładamy gmail-a – test i ocena darmowego konta od Google. Przyszedł czas na ostatnie konto pocztowe od google. Konto takie oferuje znacznie szerszą funkcjonalność niż sam mail, spaja ono wiele usług, których opisanie zajęło by wiele stron. Co oferuje takie konto w zakresie poczty email, dowiecie się z niniejszego artykułu.

[czytaj dalej…]

Złoty medal naszego testu zdobyły ex aequo konta pocztowe na interia.pl oraz gmail.com. To pierwsze konto charakteryzuje się nowoczesnym, ale jednocześnie bardzo intuicyjnym interfejsem, jak również względnym brakiem reklam, zaś drugie konto to prawie absolutny brak reklam, szybkość założenia konta, jednak obarczona niezbyt dużą pojemnością skrzynki.

Najlepsza poczta email. Ranking darmowych kont pocztowych

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Zwycięzca w kategorii „brak reklam” – gmail.com

Zwycięzca w kategorii „nowoczesność” – Interia.pl

Zwycięzca w kategorii „bez limitu” – onet.pl

Zapraszamy do lektury szczegółowych recenzji poszczególnych kont pocztowych.

Podziel się wiedzą z innymi

127 odpowiedzi na "Ranking najlepszych, darmowych kont pocztowych!"

 1. Nie polecam Interia – konto darmowe mailowe, bo przetrzymują wiadomości na serwerze, zanim pojawią się w skrzynce, dzieje się tak mimo odświeżania przyciskiem na pasku (nic nie pojawia się, dopiero z dużą zwłoką czasową: na przykład powiadomienia z OLX około kilka godzin są opóźniane. Przez to nie miałem szybkiego kontaktu z klientami w dwóch przypadkach. Raz powiadomienie przyszło z opóźnieniem około 1,5 godziny , kolejnym razem z opóźnieniem 4 godziny. To ma miejsce stale , bo było tak w ciągu kilku tygodni. Tak działa ich antyspam – opóźnia informacje oraz nie blokuje prawdziwego spamu, którego dopuszcza .po około 10 sztuk dziennie (konto używane prywatnie, mało intensywnie).

  Odpowiedz
 2. Ciekawe jak by wypadł yahoo w teście, ona ma opcje jakich nie mają pozostałe. WP czy onet powinny otrzymać ocenę -50 to sam spam a nie skrzynki. Proton mail też by był wysoko bo bardzo dobry.

  Odpowiedz
 3. uzywłąem O2 do komunikacji z grupą znajowych przez ok 2 lata.
  Do niedawna. Wysłanie maila do kilku osob naraz O2 uznaje za spam i nie dostarzca nikomu
  O2 czesto sie zawieszał, lub był wyłaczony cze nie zauwazylem na wp czy interii.
  Naturalnie nia ma kontaktu z admistratorem.

  Wycofuje sie z O2

  Odpowiedz
  1. gamail:
   wykasowalem konto, bo gromadza dane na moim dyskui zajmuje mi miejsce
   szpiegwoanie jest wzorcowe. Nie do naśladowania. Podam przykład ,moze mniej znany
   posługuje sie 3 językami obcymi w mailu.(w roznym stopni,alel t nie wazne teraz) Jednym rzadko. Po napisaniu jedengo maila odtrzymalem wkrótce wiele ofert dotyczacych tresci tego maila. W innym wpsolniałem o załaczniku. Przy wysyłce gmaill zapytal a co załacznikiem ! . Czy szpieg (tzw bot) jest na komputerze. bo jeszcze nic nie wysłałem, a już przeczytal treść.

   Outlook
   Złózylem konto dla celow zawodowych. Po kilku miesiacach zostalo zablokowane, bo … za duzo wiadomosci na nie przyszlo. Nie wiem ileich było, bo juz go nieodblokowałem.

   Szukam darmowej poczty do korepsondencji grupowej z duza pojemnosciai zemy mnie nie zablokowali z błahego powodu.

   Odpowiedz
 4. Nie rozumiem po co korzystac z „komercyjnych” przeciez majac wlasna strone i majac hosting (nawet najtanszy) mozna zalozyc sobie emaila, i to wlasna nazwa domeny! bez reklam i pelna kontrola. Ja place jakies 40$ na rok i mam nielimitowana ilosc domen. Wszedzie jest taniej niz w PL… od kiedy pamietam.

  Odpowiedz
 5. Nie używać niczego bo żadne nie jest bezpieczne i wszędzie wszech obecne szpiegowanie – ludzie żadna z wymienionych qrestw was nie uchroni

  Odpowiedz
  1. To, że szpiegują nie ma dla mnie znaczenia, nie trafia tam nic, co nie mógłbym opublikować. Ale to, że jakość obsługi spada na pysk mnie wkurza. Stąd ten post – omijajcie wp, ich nowy interfejs my tyle błędów, że nie czuję się na siłach wymienić choćby najpoważniejsze!

   Odpowiedz
  2. Jezu ale każdy teraz potrzebuje skrzynki mejlowej xD Na każdym kroku są skrzynki mejlowe, ja najbardziej lubię gmail bo na gmail można najwięcej miedzy innymi YouTube, pozdrawiam.

   Odpowiedz
 6. Odradzam pocztę gmail, nasza firma ma kilkanaście kont z których korzystamy od kilku lat, nagle od niedawna blokują nam konta wymagając dodatkowych informacji których już nie pamiętamy. Porażka, czeka się na weryfikację godzinami. Jakim prawem blokują konta, skoro mamy hasła do kont ? Mamy bardzo poważne problemy z tego powodu, nie możemy odpisywać na maila do kontrahentów i klientów, dla firmy to masakra. Uważajcie bo będziecie mieli takie same problemy !!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  1. Odradzam Onet zmuszona zostałam do usunięcia konta ponieważ je zhakowano. O tym fakcie zostałam powiadomiona przez hakera żądał 1000 euro za mój spokój.Nie wiem jak to się stało że wszystkie zabezpieczenia przeszedł. To znaczy wyjaśnił jak to zrobił. W biegu zamykałam konta.Nie można użyć w tej. poczcie opcji ZAPAMIĘTAJ. MNIE lub
   HASŁO.

   Odpowiedz
 7. NieDlainwigilacji · Edit

  Żadna polska poczta mailowa! Wszystkie są szpiegujące! Gmail tak samo, ale to wszyscy wiemy! Pozostaje Tutanota, Protonmail,, mail.ru,yandex.com

  Odpowiedz
   1. GruntToMyślenie · Edit

    A która niby jest polska??? Interia należy do Solorza – teoretycznie PL. Wziąwszy jednak pod uwagę fakty które wypłynęły w ostatnich latach, Solorz jest tylko słupem więc…
    WP zjedzone przez O2 więc polemizowałbym czy polskie. W innych okolicznościach można by było powiedzieć że żal ludzi którzy nie sprawdzają przed założeniem konta kto będzie administratorem…ale nie w tych. Bo czego oczekiwać od ludzi którzy instalują jako zabezpieczenie (Firewall/antwirus) Kasperskiego, program stworzony przez byłego oficera FSB?

    Odpowiedz
 8. Odradzam ONET!!!
  Założyłam pocztę na onecie. Po pewnym czasie zaczęłam mieć problemy. Okazało się, że ten sam adres, który wybrałam jeszcze kilka dni wcześniej należał do innej osoby. Ponieważ nie logowała się na poczcie onet przez rok, jej pocztę zablokowano, a adres wrócił do puli WOLNYCH adresów.
  Niby nic strasznego, ale…
  Osoba ta założyła sobie konta w różnych miejscach używając właśnie tego adresu. Facebooka również. Przez to kilka razy miałam problem z korzystaniem z własnego konta. Raz blokowałam ja czyjeś konto, a następnym razem ktoś moje bo musieliśmy korzystać z opcji „nie pamiętam hasła” i zmienić hasło na nowe. Najlepszą niespodzianką był fakt, że zaczęło mnie logować nie na moje konto, ale tamtej osoby. Któregoś dnia nie wytrzymałam i zostawiłam tam swój wpis. To niby problem Facebooka. Tylko pozornie.
  Zadzwoniłam do ONETU.
  Co powiedział mi pracownik? Nic go nie obchodzi taka kolej rzeczy. Nie ich problem. Po roku adres jest wolny i koniec. Zakładając tam konto pocztowe mogą na Ciebie spaść różne niespodzianki.
  W taki sposób posiadam teraz wiele prywatnych informacji na temat poprzedniego właściciela tegoż (mojego dzisiaj) adresu poczty. Otrzymuję korespondencję, która nadal na ten adres przychodzi. Mam nawet prywatne numery jego telefonów, potwierdzenia różnych jego działań. Nie są mi potrzebne, ale nie chciałabym żeby to samo działo się z moimi.

  Odpowiedz
  1. Odradzam wp i onet. Wchodząc na ich www, aby zalogować się na swoje konto, nabijasz im licznik odwiedzin, a to gadzinówki niewarte wsparcia. Na wp atakują kłamliwymi sondażami. Leje się tam nienawistny Polsce jad. Dość tego!

   Odpowiedz
  2. Gmail to już nie poczta, a kombajn zbierający dane o użytkownikach. Poprawne nazwa użytkownika + hasło nie wystarczy do zalogowania, bo jakiś chory umysł zaplanował dodatkowe weryfikacje, których nie ma szans pamiętać po kilku latach. Do zapomnienia.

   Odpowiedz
  3. mam podobny problem na interii, chociaż nie aż w takim stopniu. ale ktoś wczoraj podał mojego maila płacąc w jakimś sklepie. a mail jest mega prosty – cztery litery, żadnych cyferek, podwójnych liter i znaczków. wątpię, żeby ta osoba się pomyliła. raczej wpisała swój mail, którego może dawno nie używała, a ja go mam z wolnej puli… teraz nie wiem czy zmieniać adres, czy się nie przejmować? :/ innych dziwnych maili nie do mnie adresowanych nie dostaję, ale szczerze nie wiem, co powinnam zrobić.

   Odpowiedz
 9. czerwony pasek -> „operacja została przerwana , sprawdzamy co może być tego przyczyną”
  i tak już sprawdzają od kilku miesięcy

  Odpowiedz
 10. odradzam onet
  notoryczne awarie na płatnych !! i darmowych kontach. Nie ładują się listy, notorycznie jest problem z przesłaniem wiadomości dalej,
  dział techniczny nie potrafi sobie poradzić z tymi problemami od kilku miesięcy mimo zgłoszeń , przesyłania zrzutów ekranu itp
  dramat, pewnie studenci inżynierii się dopiero uczą

  muszę teraz gdzieś te konta przenieść

  Odpowiedz
 11. Dzień dobry.
  Mam zapytanie do użytkowników interii którzy przeszli ze starego interfejsu na nowy i ten ich nie przekonał.
  Dlaczego nie korzystacie z nowego interfejsu ?
  Co was w nim nie przekonuje ?
  Jakie macie odczucia związane ze starym interfejsem oraz nowym ?

  Odpowiedz
 12. Życie może być bardzo niezadowolone, zwłaszcza gdy tracimy tych, których kochamy
  I bardzo kochać. W takiej sytuacji, w której się traci
  Bratnia dusza jest w niej kilka niebezpieczeństw. Nie można już być
  Zdolny do robienia rzeczy, które robił przed tym sukcesem będzie bardzo
  Rzadkie i szczęście będzie rzadkie. Ta osoba została stworzona, aby być z nią
  Że bez niego rzeczy mogą się rozpaść. To było moje doświadczenie późno
  w zeszłym miesiącu. Ale dziękuję Bogu znowu z radością. Wszystko dzięki
  Do DR ODUMA, prawie straciłem nadzieję, dopóki nie zobaczyłem artykułu na temat tego
  DR ODUMA, mógłby rzucać zaklęcie miłosne, aby kochankom wrócić. Jest
  Nie ma nic złego w próbie, powiedziałem do siebie. Skontaktowałem się z nim przez e-mail:
  Odumatample92 @ gmail.com, słowa nie wystarczy, aby wyrazić to, co ma
  Zrobione dla mnie. Obiecałem podzielić się dobrą wiadomością tak długo, jak żyję,
  Lub skontaktuj się z nim za pośrednictwem +2349075835931

  Odpowiedz
 13. Dodam jeszcze w temacie poczty na o2
  Chciałam zmienić hasło na adresie do „zakupów, newsletterów i innego badziewia”, ale kazano mi wymyśleć hasło z dużą literą, z cyfrą …jak do konta bankowego !!!! Napisałam do nich po co takie zaostrzenia, odpowiedzieli, że (w skrócie) „to dla mojego dobra” 😉
  Niestety mojego prostego hasła nie zmieniłam 🙁 Co gorsza… nie mogłam już skasować pytania pomocniczego 🙁
  Za chyba 2 miesiące ktoś „ukradł” mój adres mailowy z zawartością (na szczęście dla mnie – nie było tam nic cennego).
  Napisałam ZNOWU do o2 i dowiedziałam się, że jak chcę odzyskać swój adres mailowy muszę… ZAPŁACIĆ.
  PRZYPADEK ? że trafiło akurat na mnie ? NA PEWNO NIE 🙁
  Podejrzewam, że to nowa metoda dorabiania sobie tej firmy 🙁
  Spamu na o2 od groma !! Wokół maili mnóstwo mrygających, drażniących reklam…
  Nie polecam !

  Odpowiedz
  1. dokładnie, wszystkie firmy wymienione w tym artykule prowadzą brudny biznes. Po co im wiedzieć co i skąd pisze, do kogo itd. Okazało sie nie dawno, że oszuści z google zmienili zasady i np. zdjęcia z albumów są archiwizowane i nie można ich usunąć, a też ostatnio przeszedłem na G Suite z google (za darmo na miesiąc), bo tylko tak możesz się skontaktować z obsługą klienta w mega biednym nie mającym kasy na nowych pracowników google… No i po 30 minutach bezsensownej rozmowy na mój koszt dowiedziałem się że nie mogą odzyskać mojego starego konta bo za nie nie płaciłem, a pytanie o to czy konto do którego hasło chce odzyskać jest darmowe padło na początku naszej ”rozmowy”, dodatkowo jeszcze kazali mi zainstalować ich nowy messenger (jak spytałem co do ma do naszej sprawy i że nie chce nic instalować, okłamali mnie że to mi pomoże w odzyskaniu konta, oczywiście domyślałem się ze to ściama ale w tamtym momencie to nie było aż tak ważne), generalnie przez pół godziny robili ze mnie idiote. Sprawdżcie też co ma wspólnego google i szczepienia….

   A Pan który jest autorem tego artykułu szkolenia miał pewnie z onetu, albo jakieś innej ”stworzonej dla ludzi” firmy, życzę przejrzenia na oczy bo wnuki mogą już nie mieć za dużego wyboru…

   Co prawda darmowego konta email szukam już jakiś czas, ale w dzisiejszych czasach ciężko o coś prawdziwie dobrego, tym bardziej się będę cieszył jak znajdę. A jak nie znajdę to zapłace paredziesiąt zł za rok, ale nikt mnie nie będzie klepał po plecach..

   Pozdrawiam! Rodacy nie dajcie z siebie robić idiotów !

   Odpowiedz
  2. przeciętny użytkownik internetu · Edit

   Dzięki. Ja podejrzewam onet (lub olx) o przesyłanie złośliwego oprogramowania na komputer- dzisiaj komputer nie nadaje się do użytku. Padł dysk twardy i system windows a przeglądarkę i antywirusa wywaliło błyskawicznie- POMIMO ZABEZPIECZEŃ KOMPUTERA. Interpretuję to jako atak na mój komputer który można nazwać zemstą za użytkowanie ich portali w rozumieniu nie wyrażenia zgody na gradobicie reklam (łącznie z mrugającymi- w tych mogą być wirusy- wyłącz blockera reklam to otworzysz wrota na reklamy niewiadomo skąd, gdzie w niktórych są przesyłane wirusy) oraz ich prywatną politykę prywatności w odniesieniu do ustawy o ochronie danych osobowych (wykorzystują interpretację zapisów którą można sprecyzować tak: Ustawa o ochronie danych osobowych stanowi o braku prawa do prywatności danych osobowych prawnie chronionych;) osoby/użytkownika strony, które go dotyczą). Czyli, że jakiś haker/pracownik/zleceniobiorca złamałał 1 zapis ustawy naruszając moją prywatność a mój komputer zaczął wariować. Dzisiaj jest tak że nie wiem czy moje pliki/dokumenty odzyskam, gdzie należy dodać, że pliki te stanowiły dowód do sprawy karnej za przestępstwo przeciwko komuś oraz że komuter również służył mi do pracy (no bo przecież muszę mieć pieniądze by wykarmić Rodzinę). No i mam takie 1 głupie pytanie:
   Czy zleceniodawca i zleceniobiorca ataku na komputer ma świadomość szkód jakie mi wyrządził? No pewnie tak, zyskują 2 strony i ten drugi zarobił trochę kasy. A i moje wifi też jest atakowane a na pocztę w onecie dostaje spam. Wniosek z tego jest taki konflikt interesów właścicieli portali a użytkowników jest zbyt duży, gdzie za straty użytkowników nie ponoszą odpowiedzialności jakiejkolwiek. Zastanawiam się nad zawiadomieniem Policji o cyberataku.
   Moje 2 głupie pytanie:
   Jaką miarą należy mierzyć straty jakie się poniosło i jak je wycenić?
   Więc trzeba się maksymalnie zabezpieczać i nie trzymać plików na komputerze który jest używany do połączeń z internetem. WOW!!! No a jeśli portal traktuje was jak bota to zamknijcie ten portal (mi olx co chwilę przesyłał zdjęcia samochodów, znaków drogowych i witryn sklepowych do weryfikacji która jakby nie mogła być uznana za poprawną a czas spędzony na klikaniu w te zdjęcia jedne po drugich był sugestywny i zinterpretowałam to jako czas potrzebny do namierzenia adresu IP komputera i jego lokalizacji)

   Odpowiedz
 14. interia.pl ???!!! nie bądźcie śmieszni!
  dwa razy dziennie 20 reklam!!!
  I nagabywanie to wykupienia płatnego konta w celu się ich pozbycia!!!
  Ta poczta to żenada !!!

  Odpowiedz
  1. śmieszne jest Twoje podejście, do darmowej usługi. Otrzymujesz funkcjonalny produkt za darmo, w zamian za co przesyłany jest Ci mailing reklamowy. Nie odpowiada Ci taka sytuacja, płacisz ok. 20 zł/rok i nie otrzymujesz żadnych wiadomości reklamowych. W GMailu, Outlooku reklamy są również wyświetlane (a nie wysyłane), a dodatkowo Twoja poczta jest analizowana pod kątem treści, obrazów, słów – płacisz podwójnie: wyświetlaniem reklam i brakiem prywatności korespondencji.
   Oczekiwanie w 100% darmowej usługi jest żenujące.

   Odpowiedz
   1. smieszne jest, zebym placil za nieogladanie reklam. (tzn uzylbym dosadniejszego okreslenia – niz smieszne). W Gmailu nie mam zadnych !!!!! reklam, a Outlookiem redmontowskim, jak wszystkim co pochodzi z microsoftu – nie zajmuje sie w ogole, uwazajac to za najgorszy syf. Jesli idzie o inwigilacje, sprawdzanie i czytanie poczty, itd, to wylacznie szyfrowane skrzynki pocztowe moga zaoferowac podobne rozwiazania, a tych jest kilka i platnych. Nieogladac zatem reklam mozna w prosty sposob: unikac skrzynek podobnych do interii, wp itp, . Zaoszczedzi sie i pieniedzy i nerwow.
    Jesli ktos twierdzi, (prezentujac swoje ignoranctwo) ze oczekiwanie w 100% darmowej uslugi jest zenujace, wowczas tym samym twierdzi, ze Gmail, iCloud, gazeta.pl, Zoho itp jest zenujace. A nie jest. Bowiem ani nie place, ani nie ogladam g…. reklam, posiadajac tam konta pocztowe.
    Zenujace jest, jesli sie slyszy, ze mam placic za mozliwosc nieogladania syfu reklamowego, ktory ktos wbrew mojej woli usiluje na mnie wymusic. Natomiast z cala pewnoscie zenujace jest, (mozna to smialo nazwac szantazem) jesli ktos oferuje mi skrzynke szantazujac przysylaniem mi nahalnych spamow (czyli syfow) reklamowych. Interia, WP i podobne to skrzynki dla ludzi kochajacych g…. reklamowe.

    Odpowiedz
    1. Bezpłatne konta pocztowe oferują swe usługi w zamian za reklamy. Gorzej, gdy płatne (i to nieźle!) konta pocztowe również zaczynają przesyłać spam krajowy i zagraniczny. Tak właśnie działa home.pl po wykupieniu przez Niemców. Po kilkunastu latach muszę się stamtąd ewakuować w trybie pilnym, by wzorem innych członków rodziny założyć płatne konto na interia.pl. Takie opłaty wytrzyma najbiedniejszy (20 zł/rok w pierwszym roku, a w następnych latach bonifikaty), szybka, pewna poczta, zero problemów i znienawidzonych reklam

     Odpowiedz
   2. Sam jesteś żenujący. Jeśli oferują DARMOWE to ma być ZA DARMO.
    Poczta w której jest 20 reklam na dzień to poczta ZA REKLAMY i tylko tak się ją uczciwie reklamuje.
    Masz mentalność oszusta marketingowego i złodzieja.
    P.S. Polacy – nie dajmy robić sobie wody z mózgu kanciarzom

    Odpowiedz
  2. to mało ja na wp mam 20 na dwie godziny 🙂 odkad zalozyli telewizje to nie moge sie zalogowac bo zanim wcisne koperte wlacza sie reklama i dopiero mi laduje zeby tylko wlaczyc ich reklame bo za to maja kase

   Odpowiedz
 15. Gmail – o nie wbrew temu co niektórzy piszą nie da się założyć nowej skrzynki bez podawana nr telefonu w celu „weryfikacji”. Nie pomagają alternetywne maile. Gmail uparcie żąda nr telefonu i koniec. Do tego wszystko szpieguje jak to amerykaniec. Od siebie mogę polecić niemiecki Tutanota i szwajcarsku Proton. Oba niestety tylko przez przeglądarkę – są aplikacje na telefon. Ale zawartość na serwerach jest szyfrowana i mało które spec służby są w stanie doprosić się o pomoc prawną. Jeśli komuś zależy na skrzynce obsługiwanej przez program pocztowy to polecam Yandex. To jest taka alternatywa gmaila. Ma wszystko co potrzeba: wycina IP z nagłówków, chmura 10GB, szyfrowana cała sesja a nie tylko logowanie jak w krajowych onetach czy wp, historia logowania kiedy i z jakiego IP, lekki interfejs nowoczesny i przejrzysty, zero spamu i reklam od dostawcy. Yandex też jest monitorowany ale przez rosyjskie służby, ale przynajmniej „nasi” nie dobiorą się łatwo do danych. Jak ktoś się boi to niech szyfruje maile GPG albo polskim VMPC-Cryptem.

  Odpowiedz
  1. poczta.pl to najgorszy potwór z jakim się spotkałem. Często e-maile nie dochodzą lub dochodzą spóźnione, poczta bez przerwy się wywala, ma problemy z logowaniem, przesyłaniem e-maily, odbieraniem e-maily. najgorsza poczta jaka działa na rynku.

   Odpowiedz
 16. Gmail?!!! Koś do mnie pisze z tego adresu, odpowiadam i dostaję blokadę bo Gmail wrzucił mnie do nadawców spamu! Nie do odkręcenia bo Administrator Gmaila to jakieś Opus dei bez adresu. Forum pomocy to zabawa w gonienie swego ogona.

  Odpowiedz
 17. 15 GB na koncie mailowym to mało miejsca? Starczy na 20 lat, jeśli ktoś nie przesyła i odbiera dużo dużych plików. Porównanie niby jest dobre, ale powinno zawierać więcej serwisów, np. Yahoo, Outlook czy Poczta.pl. Dla mnie i tak zwycięża niepodzielnie Gmail.

  Odpowiedz
 18. Proponowałabym dodać jedno ważne kryterium do testu skrzynek mailowych: jak często filtry antyspamowe odczytują maile z tych skrzynek jako spam. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka prosta.

  Mam pocztę na prywatnym serwerze (wykupionym przez znajomą osobę). Dzięki temu zero reklam, zero czytania mojej korespondencji (proszę odpuścić sobie insynuacje, to nie ten typ relacji, żeby ktoś kogoś szpiegował). Ma jedną wadę. Ponieważ serwer jest prywatny, filtry antyspamowe odczytują maile z tej skrzynki jako spam. Dlatego chciałam założyć konto na jakimś gigancie z renomą. W związku z tym nie kwalifikuje się interia i o2 (zresztą u tych drugich kiedyś miałam skrzynkę, zgłosiłam ich do rzecznika praw konsumenta ze względu na skandaliczny brak poszanowania dla swojego klienta), bo wspomniane filtry również takie maile odrzucają (niektóre filtry są tak ustawione – vide skrzynki profesorów na SGGW). Onet mi nie odpowiada, czas na gmaila (chociaż niektórzy profesorowie mają filtr wyśrubowany nawet na google’a, co mnie szokuje). Weryfikacja za pomocą kodu sms mi nie pasuje. Nie mam zamiaru podawać swojego numeru tylko po to, aby założyć skrzynkę, ponadto uważam to za dyskryminację. Znam bowiem osoby, które swojego telefonu komórkowego nie mają a jedynie służbowy, w związku z czym nie mogą go powiązać z żadnym kontem.
  Zgodnie z wypowiedziami przedmówców yahoo sprawdza maile, ponadto nie mam przekonania, czy korespondencja z tej skrzynki również nie zostałaby odczytana przez filtr jako spam.
  W takim razie jaka poczta pozostaje?
  Ma być za darmo, ma nie być odczytywana jako spam, ma mnie nie zarzucać reklamami wiagry (tak było w o2) i moja prywatność ma być poszanowana (czyli bez pytań o numer buta, jak ktoś to dowcipnie ujął oraz bez przeglądania mojej korespodnencji).

  Proszę o poważne propozycje.

  Odpowiedz
  1. Weryfikacja na koncie Google za pomocą numeru telefonu absolutnie nie jest obowiązkowa, można ją za każdym razem pominąć. Jeśli żadna ze skrzynek ci nie pasuje, możesz spróbować na Outlook, ale też wydaje mi się, że jest tam dość surowy film antyspamowy.

   Odpowiedz
    1. nie jest obowiązkowa, nadal! Jak zawsze, nadal mozna to pominąć. Chyba ze juz sie ma ciasteczka w przegladarce z informacją, że ma sie kilka kont 😉

     Odpowiedz
 19. poczta o2 bardzo ładnie Gmail obsługuje i kasuję mi cały reklamowy syf, teraz używam Gmaila ale mam dostęp do wiadomości wysyłanych na o2 prosto z konta gmail. Polecam sposób

  Odpowiedz
 20. Też mi konkurencja o2=wp bo to jeden właściciel
  google szpiegowski syf zainstalowany w Polsce
  onet interia na wszystkich tych badziewiach miałem konta i usunąłem

  Czy naprawdę nie ma z czego wybierać w 40milionowym kraju?
  Czyżby artykuł sponsorowany przez powyższe?

  Odpowiedz
 21. Moim zdaniem najgorsza poczta jaka może być to wp. Dużo reklam i adblock nie działa na reklamy. Musze pisać własne skrypty w greasemonkey żeby te reklamy wyłączać, a pojawiają mi się jakieś zboczone reklamy na stronie wp i drażni mnie to. Na innych pocztach tak nie miałem. onet swoimi reklamami pobija wp, chodziaż jeśli chodzi o stronę onet.pl i artukyłu to zaś tam daje plamy.

  Odpowiedz
 22. WP – najwieksza spamiarnia w sieci. Pol roku 4000 (4k) spamu od WP i „partnerow”.

  W sumie przestalem uzywac o uzyteczne maile staja sie niewidoczne miedzy gownem ktore sie otrzymuje.

  Przydatna rada, nie wiazcie tego konta z telefonem, co chwile powiadomienie o kolejnym gownie.

  Odpowiedz
 23. Z wielkim smutkiem odnotowałem godzące w użytkownika zmiany na o2. Niestety po szesnastu latach jestem zmuszony zlikwidować konto, bo ze skrzynki nie da się korzystać. Przetestuję na początek interię.

  Odpowiedz
  1. wMam dokladnie taka sama sytuacje. Nowy interfejs jest tragiczny, znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem, jednoczesnie brak mozliwosci powrotu do starej poczty. Ktos z pracownikow o2 musial sie wykazac ale mu nie poszlo, lepsze jest wrogiem dobrego. Mysle ze nastapi masowy odplyw uzytkownikow z tlenu bo po prostu ta poczta nie nadaje sie do uzycia.

   Odpowiedz
   1. Oj to samo myślę i tak samo mam…O2 obecnie to syf. Nie wysyła mi często e-maili mimo, że klikam na „Wyślij”, czasami wysyła sam e-mail bez mojej zgody w czasie jego pisania…, lub wysyła puste bez załączników mimo, że takie nawet niewielkie były dodawane. Baaaa, gdy piszecie nową wiadomość i przerwiecie pisanie na 1-2 sek to jest ona „AUTOMATEM zapisywana” (na dole jest nawet stosowna informacja. Zapisywana jest na serwer o2 (WP) i do „kopii roboczych”. Nie ma opcji wyłączenia automatycznego zapisu wiadomości. Jest to wg mnie dyskwalifikujące w/w pocztę już poza pozostałymi problemami wraz z szybkością działania i brakiem prostego trybu dla wolniejszych łącz np. trybu HTML. Dlaczego zapis automatem jest problemem? Ponieważ jeśli macie jakieś ważne zdania, informacje do przesłania, a jednak z nich rezygnujecie z jakichś powodów to i tak oni mają już wiedze o nich…(inwigilacja pełną gębą…). Jak to działa. Już wyjaśniam. Przykładowo po wstępnym napisaniu tekstu, zapisywana jest ona na serwer. Wy np. odchodzicie od kompa na pare minut i potem dokonujecie jednak korekty w tekście. Wiadomość przed korektą i tak pozostanie na ich serwerze…A tak naprawdę przed wysłaniem JAKIEJKOLWIEK WIADOMOŚCI nikt nie powinien mieć dostępu do wiedzy czy informacji jaką w danym momencie wpisujecie.

    Odpowiedz
    1. Dodatkowo o2 jest blokowane w wielu krajach jako serwers spamerski. Otrzymuje sporo poczty z zagranicy i na połowę z niej nie jestem w stanie odpowiedzieć.

     Odpowiedz
  2. Niestety też mam identyczną sytuację. Niedługo zacznę przenosić wszystkie konta pod inny e-mail a o2.pl usunę bo to tragedia. Po 50 szt. spamu dziennie.

   Odpowiedz
  1. Ja mam tam konto od pół roku. Jestem b. zadowolony. Miałem na Onecie, ale tam zatrzęsienie reklam. Przeniosłem się do polskiego usługodawcy, na poczta.pl jest sporo dobrych adresów.

   Odpowiedz
 24. Gmail to najgorszy szajs jaki do tej pory wyprodukowano. Nie to że spam, czy reklama tylko to że chcą znać twój telefon, twoją lokalizację, twój inny mail kontaktowy, a może jeszcze rozmiar buta i imię prababki. I najgorsze jest to że jeśli zaloguję sią z innego komputera albo co gorsza z tabletu z adroidem to mam przesrane. Z domowego już się nie zaloguję, co za gówno. Gmail to najgorsze szoegowskie gówno na świecie.

  Odpowiedz
  1. Zanim coś napiszesz to pomyśl przez chwilę. To co piszesz to są dodatkowe zabezpieczenia w razie gdy ktoś niepożądany chciał by uzyskać dostęp do twojej poczty. Jak trochę dorośniesz i zaczniesz korzystać z poczty na poważnie, to zrozumiesz po co to wszystko jest.

   Odpowiedz
   1. Być może, ale niech napiszą o co im chodzi, a nie blokują dostęp do poczty. Są cholernie upierdliwi, i jestem zmuszony pożegnać się z tym „nie wiadomo co”

    Odpowiedz
    1. Zaloguj się na Gmail w przeglądarce na komputerze, wejdź w ustawienia i znajdź „zezwalaj na dostęp mniej bezpiecznym aplikacjom”. przesuń suwak na TAK i daj zapisz .
     Powinno pomóc. Będzie można logować się w telefonie, tablecie itd. O ile dobrze zrozumialam z czym jest problem.. :).

     Odpowiedz
 25. muszę zmienić pocztę po 10 latach ….. O2 oszalało, co to za szajs po zmianach ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
  znikneła mi połowa wiadomości nic nie mozna znalezc !!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  1. Zgodzę się z tobą wiadomości nie mogę wysłać , smartfon nie pobiera wiadomości, po tych zmianach to jedno wielkie GÓWNO!!!

   Odpowiedz
 26. Niestety ONET to straszna lipa. Nagle bez powodu zepsulo sie wysylanie maili. Troche to chyba zepsuli w zwiazku z wprowadzeniem nowego interfejsu. Otworzylem ticket do nich dzwoniac, potem ponowilem z konta gmail. Tak robia juz 3 tygodnie I efektu nie widac.

  Zaczalem migrowac poczte do gmail. Zaczyna mi sie podobac gmail 🙂 ONET odradzam kazdemu.

  Odpowiedz
 27. Niestety interia też schodzi na psy – próbują zmusić użytkownika do przejścia na konto premium, poprzez wprowadzenie konieczności opłaty, jeśli chce się ustawić w filtrach wiadomości przesyłanie jej na inny serwer. Dobrze, że już ustawione filtry jeszcze działają. Nie wspominam już o nowym interfejsie, który nie jest problemem do póki działa stary – ale i do nowego można się przyzwyczaić. Jednakże pozbawianie użytkowników funkcjonalności i próba zmuszenia wyciągnięcia od nich pieniędzy – kiedy jednak mimo wszystko reklam w tej poczcie nie brakuje – powoduje, że poważnie się zastanawiam nad rozstaniem się z ich usługami po ponad 11 latach korzystania.

  Odpowiedz
  1. Dla mnie nowy wygląd poczty jest nie do przyjęcia! Niby zmiany, niby na dobre, a dla mnie to jeden zwykły szajs… Chyba czas uciekać po kilku latach korzystania. A do tej pory byłam zdania że to najlepsza poczta po mimo reklam.

   Odpowiedz
 28. Też szukam alternatywy dla o2 po zmianach. Mnie nowy webdesign dopadł tydzień temu :/ MASAKRA! Czas uciekać po ok. 12-15 latach…

  Odpowiedz
  1. dokładnie, mam to samo. Prowadzenie konta fimowego po zmianach na O2 od kilku dni to teraz gehenna. Wszystko robi dłużej. Ktoś wziął za to pieniadze i wszystko spieprzył

   Odpowiedz
 29. No niestety przeglądam ten ranking bo jak widze jestem kolejną osobą doprowadzoną do szału po paru latach użytkowania przez portal O2 ilością spamu i nowymi pomysłami zresztą mającymi na celu wciśnięcie mi jeszcze więcej reklam

  Odpowiedz
 30. Używam tlenu od początku jego istnienia. Wszystko było dobrze do zeszłego roku. Poczta działa siermiężnie, długo ładuje załączniki, długo wysyła. Ostatnio, od ok. miesiąca nie wysyła mi maili z opcji „prześlij dalej”. Potwierdza wysłanie, ale adresat poczty nie otrzymuje. Miałem ostatnio dość ważną pocztę do przesłania i byłem pewny, że poszła. Mój kontrahent stracił do mnie zaufanie, bo uznał, ze ja kłamię i poczty nie wysłałem na czas. Sprawdziłem pocztę. Wysłałem prześlij dalej” do osoby, która ma pocztę również w tlenie. Niestety, również nie doszła. Z żalem, muszę stwierdzić, że zostałem zmuszony przez tlen do zaniechania korzystania z ich usług. Po tylu latach.

  Odpowiedz
  1. Po przejęciu o2 przez WP, spora część ludzi widzę rezygnuje z o2 i tlenu…Ech szkoda, to była wg mnie kiedyś najlepsza darmowa poczta w PL.

   Odpowiedz
 31. Wypróbowałem dużo skrzynek @-mailowych. Wg mnie najlepszą pocztą jest gmail. Brak reklam, przejrzystość poczty. Drugie miejsce to yahoo.com . Niekiedy pojawia się zarzut, że przeglądają i czytają naszą pocztę. Po pierwsze: nie są w stanie przeczytać, tego tak dużo, dziesiątki czy setki milionów dziennie @maili. Po drugie 99,99% to bzdury, paplanina (cześć! co u ciebie…stara bieda…posyłam ci kilka zdjęć z imprezy) i listy elektroniczne. Poczta onet -dobra ale za dużo reklam w skrzynce, o2 nie daje się zlikwidować od razu (przynajmniej dotychczas tak było) dobry do częstej korespondencji (jak gadu-gadu); wp-łatwo założyć. Te polskie skrzynki są siermiężne, bublowate, bez dopracowania (szlifu) …odzwierciedlają naszą mentalność: brak szacunku dla klienta, jak najtaniej, najmniejszym kosztem czyli bierz i spadaj !

  Odpowiedz
 32. Rozglądam się, bo już nie mogę strawić O2 po zmianach które kompletnie zdegenerowały tą platformę. Nie da się dziś wskazać żadnego plusa, gdy podstawowe rzeczy nie funkcjonują

  Odpowiedz
 33. też mam interię od 15 lat – kurcze, raz mi się zdażyło chyba 11 miesięcy nie logować – jakoś nie zniknęło, szybko i bezproblemowo działa – problem miałem z IMAP ostatnio, ale ja właściwie korzystam z POP3 i chodzi jak buża – polecam

  Odpowiedz
 34. Mam pocztę w onet, maile przychodzące potrafią się blokować – przychodzą z opóźnieniem, czasami dopiero gdy dostaniemy kolejnego maila.

  Odpowiedz
 35. Zainteresowany · Edit

  Dzięki za fajne zestawienie. jednak czegoś nie rozumiem: wielkość przesyłki do poczty onetu umieści Pan 2 GB= czy jest to waga największej wiadomości do nas? czy jest to ciężar naszej wiadomosci przesłanej za pomocą poczty onet. bo na stronie : max wielkość przesyłki wynosi 50 MB.

  Proszę o sprostowanie.

  Odpowiedz
  1. Witam.
   Dziękuję za to pytanie, pokrótce postaram się na nie odpowiedzieć. Poczta Onet jest usługą zintegrowaną z chmurą, tzw. Onetdyskiem. Choć standardowo użytkownik tej usługi może tworzyć i wysyłać maile z załącznikami o maksymalnej wielkości nie przekraczającej 50 MB, tak jak wskazuje zestawienie ze strony, którą Pan podał, istnieje funkcja o nazwie Gigazałączniki, która rozszerza podany limit do 2 GB.
   O tym, jak korzystać z funckcji Gigazałączniki, można poczytać tutaj: OnetDysk z gigazałącznikami
   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
  1. @SMG polecam wykupić pocztę bez reklam – ok. 20 zł/rok. To nie jest żadna kwota za usługę bez skanowania maili (jak GMail) i bez reklam.

   Odpowiedz
 36. Kiedyś zrobiłem sobie taki sam domowy teścik i wyszło bardzo podobnie.
  1 interia i od wielu lat jest to mój główny adres
  2 onet jako alternatywa

  Co do pozostałych. Miałem na wp i ilość spamu jaka zalewa skrzynkę jest straszna. Dodatkowo mam problem z logowaniem np z innych komputerów. Gmail, jak dla mnie za skomplikowana i nie uczuję na niej jakoś bezpiecznie 😉

  Reszty nie próbowałem więc się nie wypowiadam.

  Na dzień dzisiejszym to zarówno oficjalny (imię i nazwisko @interia.pl) jak i szybki dla znajomych/aukcji/ logowań tylko na interii.

  Odpowiedz
 37. Moje kryteria są inne ponieważ używam programu pocztowego.
  gmail = czytają nasze maile
  o2 = totalny bajzel po wprowadzeniu imap
  wp = problemy z imap i częste zwiechy z przeciążenia serwerów (oficjalna odpowiedź wp)
  Onet i interia OK.
  Też mi kryterium: czas założenia – to się robi raz a używa latami. Jak się chce szybki mail to wchodzimy na maile tymczasowe i go mamy bez zakładania na 1 sesję, 15minut, 8 godzin, 5 dni, 2 tygodnie.

  Odpowiedz
 38. teraz o2 strzela sobie w kolano dokonując kompletnie idiotycznych zmian w swojej poczcie, która moim zdaniem była najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem wśród polskich darmowych kont pocztowych

  Odpowiedz
  1. o2 nie dość że są bezczelni w swoich działaniach to jeszcze łżą w żywe oczy. Pisałem do tych buraków czy jest możliwość zmiany skórki na wcześniejszą (przypadek konto siostry), otrzymałem odpowiedź że nie ma takiej możliwości, ciekawe, bo zaraz założyłem konto tymczasowe i była stara wersja webmaila, na moim koncie też jest stara wersja graficzna webmaila. Ktoś kłamie… Jeszcze im się odbije czkawką…

   Tego chłamu o2/wp wogóle nie brałbym pod uwagę…

   Odpowiedz
   1. Podobnie miałem, tylko pytałem czy jest możliwość włączenia lżejszej wersji poczty takiej jaka była. Odpowiedź: nie ma takiej możliwości. SPOKO…Dziękuję bardzo za pocztę i narzucanie na siłę tego wszystkiego nowego co i tak inwigiluje i nie działa prawidłowo. A czemu inwigiluje? Ktoś tu już to dobrze opisał….

    Odpowiedz

Komentarz do postu