W jakim mieście najlepiej szukać pracy jako programista?

artykuł sponsorowany

Praca programisty jest nadal jednym z najbardziej pożądanych zawodów w Polsce i na świecie. Charakterystyka branży IT pozwala swoim pracownikom na swobodny i dynamiczny rozwój, oferując również atrakcyjne stawki. Zastanawiasz się jakie miasto w Polsce prezentuje najlepsze perspektywy?

Gdzie szukać pracy jako programista?

Świetlane czasy intensywnego rozwoju branży IT w Polsce wydają się mijać, nie oznacza to jednak nic złego. Rynek wydaje się stabilizować, co z czasem będzie wiązało się z bardziej rzetelnymi umowami, spokojniejszymi warunkami pracy i dłuższymi projektami. W jakim miejscu w Polsce możemy spodziewać się jednak największej ilości ogłoszeń o pracę?

W Polsce jest kilka centrów szczególnie atrakcyjnych dla programistów. Świetnie rozwinięty sektor IT będzie miała na przykład Warszawa. Nasza stolica jest największym rynkiem dla specjalistów od IT, która prezentuje liczne możliwości do rozwoju kariery. Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertami pracy w mieście śledź strony typu GoWork, na których praktycznie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dla pracowników branży informatycznej.

Poza stolicą jednym z najważniejszych środków technologicznych jest również Kraków. Jest on domem wielu startupów, które chętnie współpracują z juniorami, oraz miejscem rozwoju polskich oddziałów międzynarodowych firm. Coraz lepiej na rynku pracy wygląda również Wrocław czy Trójmiasto. To dynamicznie rozwijające się regiony, które należą również do centrów komunikacyjnych. Jako ciekawostkę wypada również wspomnieć o Łodzi, która w ostatnich latach również przyjęła na siebie rozwój sektora IT. To właśnie w Łodzi mogliśmy zaobserwować najwyższe zarobki dla programistów w Polsce.

Praca zdalna

Nie dla każdego miejsce, w którym osadzona jest firma, jest istotne. Coraz więcej pracodawców daje swoim pracownikom swobodę, oferując im zdalne stanowiska. Obowiązki programisty, który pracuje w ten sposób, nie wydają się zmieniać. Płaca również pozostaje na takim samym poziomie. Dla wielu młodych osób jest to niesamowicie atrakcyjna oferta, która zachęca do rozwijania się w kierunku IT.

Praca zdalna daje również możliwość współpracy nie tylko z polskimi firmami. Coraz więcej programistów decyduje się na podjęcie zdalnych stanowisk w firmach zachodnich. Minusem takiego rozwiązania jest wymagana umiejętność języka angielskiego i dziwne godziny pracy, które różnić się będą ze względu na zmianę czasu. Plusem są jednak wysokie stawki, często wypłacane w Euro czy dolarach.

Czy nadal opłaca się zostać programistą?

Popyt na umiejętności programistów zależy ściśle od rynku, który na razie dla branży IT wydaje się być niezwykle łaskawy. Jego stabilizacja nie oznacza nic złego. Programiści mają w końcu szerokie pole możliwości zatrudnienia. Ich wynagrodzenia nadal należą do tych najwyższych. A rozwój branży i technologii pozwala im na pracę z przeróżnych zakątków świata.

Chociaż droga do zostania specjalistą od spraw IT może być ciężka i czasochłonna warto poświęcić się temu polu, zwłaszcza jeśli Cię interesuje. Świat IT to wygodna praca nad innowacyjnymi projektami o naprawdę atrakcyjnym wynagrodzeniu.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu