Zamiana klawiszy „Y” na „Z”

Jak zmienić Y na Z. Zamiana klawiszy na klawiaturze.

Czasem zdarza nam się podczas pisania na klawiaturze, gdy naciśniemy Y to na ekranie pojawia nam się Z, a jak Z to Y. Jedni naprawiają ten problem restartując komputer, co raz przyniesie oczekiwaną poprawę a innym razem nie. Przedstawię dwa sposoby, aby wrócić do standardowych ustawień. Jak zmienić Y na Z.

Wraz z kolejnymi aktualizacjami systemu Windows zmieniają się sposoby dotarcia do ustawień systemowych. Przedstawiam aktualną, skuteczną metodę na zmianę ustawień języka klawiatury w systemie Windows 10.

Należy wcisnąć kombinację klawiszy 

Wciśniecie klawiszy uruchamia na ekranie menu, które wizualizuje nam przełączanie języka. (klawisz windows znajduje się na lewo od klawisza spacji i lewego klawisza ALT)

Starsze wersje Windows

Jeśli posiadasz starszą wersję systemu Windows, zerknij na sposoby opisane poniżej.

Sposób 1. Jak zmienić Y na Z.

Podany sposób działa w starszych systemach Windows.

Jak zmienić Y na Z. Zamiana klawiszy na klawiaturze.

Wystarczy nacisnąć dwa przyciski na raz: CTRL + SHIFT

Sposób 2. Jak zmienić Y na Z. 

Dla Windows XP

Whodzimy w panel sterowania → Opcje regionalne i językowe → wybieramy zakładkę języki następnie klikamy w szczegóły oraz z listy wybieramy język Polski (programisty) i klikamy OK

Dla Windows 7

Wchodzimy w Panel sterowania → Region i język → Klawiatury i języki → Zmień klawiatury gdzie  z listy wybieramy Klawiatura –  Polski (programisty) i klikamy OK

Jak zmienić Y na Z. Zamiana klawiszy na klawiaturze.

Opcjonalnie możemy usunąć inne języki, aby nie było przypadkowych zmian układu klawiatury.

Windows 10 starsza wersja

 1. Klikamy na przycisk Start lub przycisk lupy w lewym rogu paska zadań i wpisujemy frazę: panel sterowania. Uruchamiamy wyświetlony ficzer Panelu sterowania.
  Windows 10 wyszukanie panelu sterowania
 1. W Panelu sterowania klikamy w sekcji Zegar, język i region na polecenie Zmień metody wprowadzania
  Jak zmienić Y na Z. Zmiana metody wprowadzania
 1. W otwartym oknie Język klikamy na polecenie Ustawienia zaawansowane
 1. W oknie ustawień zaawansowanych, w sekcji Zastąp domyślną metodę wprowadzania, wybieramy pożądaną metodę wprowadzania, zwykle: Polski – Polski (programisty) i zapisujemy ustawienia.
  Jak zmienić Y na Z. Zamiana klawiszy na klawiaturze.

Opisany sposób działa na Windows XP i 7,10. Na systemie Vista nie testowane, ale raczej będzie tak samo. Na Windowsie 8 wyżej opisana zmiana klawiszy nie występuje.

Podziel się wiedzą z innymi

20 odpowiedzi na "Zamiana klawiszy „Y” na „Z”"

 1. u mnie nie wiedziec czemu co jest nakrecone z pl znakami i zadzialalo mi lewy alt+shift…mam xp ale w wersji spolszczonej moze komus to pomoze…

  Odpowiedz

Komentarz do postu