Warhammer – O co w tym wszystkim chodzi?

Artykuł kierujemy przede wszystkim do tych, którzy nie mieli dużej styczności z tytułowym uniwersum Warhammer, wyjaśnimy czym jest, jak zacząć z grą przygodę. I „o co w tym wszystkim chodzi?”

            Mogliście zauważyć w ostatnich latach istny wysyp gier z podtytułem Warhammer, i to gier bardzo dużych, rozbudowanych, nawet od wielkich wydawców. Warhammer Total War, Warhammer Dawn of War III, Warhammer Chaosbane i wiele innych już zapowiedzianych i nadchodzących tytułów. Uniwersum z każdym rokiem ma coraz więcej zwolenników i jest coraz bogatsze, a przez to może odstraszać ludzi od kontaktu i zapoznania się ze światem.

Dwa różne Warhammery.

            Podstawową różnicą jeśli chcielibyście pograć w Warhammera (i to nie ważne o jakiej platformie mówimy, bo oryginalnie Warhammer jest planszówką!), to musicie wybrać wasz „świat”.

            Warhammery są bowiem dwa. Jednym z nich jest Warhammer Fantasy. Jest to brutalny przypominający średniowiecze świat, w którym nieustannie toczą się konflikty. Wszystko przywodzi na myśl Tolkienowską rzeczywistość. To co jest znamienne to różnorodność. Będziemy mieli okazje poznać min. Bretonie – królestwo rodem z arturiańskich legend, Imperium – ludzkie państwo, które już miało okazję poznać proch i rozwinąć technologie. Krasnoludy, Wampiry, Norsce (wikingowie), Elfy, i wiele innych. Jeśli lubicie wyżej wymienione klimaty i niekoniecznie chcecie oglądać zmagania dwóch niziołków idących przez kilka godzin do wulkanu, dobrze trafiliście.

            Na start proponujemy wam zapoznać się z bardzo udanym i przystępnym tytułem Warhammer: Total War, lub jego kontynuacją. Na dzień pisania artykułu podstawowa, pierwsza część to koszt 60zł.

            Drugim Warhammerem jest Warhammer 40k. Akcja przenosi się do kosmosu, przy czym uniwersa są podobne. Spotkamy identyczne rasy, jednak średniowieczne miecze zastąpione zostały przez wielkie karabiny (boltery), smoki zaś przez gigantyczne statki kosmiczne.

            Ludzie nie są tutaj już małymi państewkami a gigantycznym Imperium rozciągniętym na miliony światów, ich obrońcy – Space Marine, codziennie upewniają się, że każdy wróg zostanie pokonany, a imperator bezpieczny. Jest to na pewno ciekawa opcja dla tych, którzy lubią temat Sci-Fi, (albo dla żeńskiej części graczy, które lubią na prawdę silnych i wysokich mężczyzn? W każdym razie każdy coś dla siebie znajdzie).

            Jeśli ten temat was interesuje to przygodę proponujemy rozpocząć od Dawn of War Warhammer, cena około 20zł za bardzo rozbudowaną strategię. Lub też zupełnie darmowe FPP na steam, Eternal Crusade.  O jednym z tytułów pisaliśmy już tutaj:

Co dalej?

            Uniwersum wciąż się rozwija, warto się nim zainteresować nawet żeby mieć o czym rozmawiać, gdyż jesteśmy pewni, że coraz więcej ludzi będzie się nim interesowało. Jak widzicie mimo, że świat przedstawiony jest gigantyczny wystarczy kilka informacji na start by już mniej więcej się orientować w temacie. Dajcie znać czy chcielibyście wiedzieć o Warhammer jeszcze więcej, a może chcecie przeczytać o jakimś tytule z serii?

* Wszystkie obrazy pochodzą z oficjalnych stron Warhammer Eternal Crusade oraz Warhammer vermintide

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu