Windows 10 – jak przywrócić standardową zawartość okna Mój komputer

Windows 10 – jak przywrócić standardową zawartość okna „Mój komputer” – czyli lista dysków i napędów zamiast listy ostatnio używanych plików.

W Windows 10 jedną z wielu nowości jest udogodnienie mające na celu szybki podgląd ostatnio otwieranych czy edytowanych przez nas plików. Oznacza to, że kliknięcie ikony eksploatatora na pasku zadań czy użycie skrótu klawiszowego [Windows] + [E] powoduje otwarcie właśnie takiej listy. Co jeśli jednak jesteśmy przyzwyczajeni (od czasów Windows 95), że główne okno eksploratora zawiera listę naszych dysków i napędów, a nie ostatnio otwarte pliki? Możemy wówczas albo się do tego dostosować albo po prostu zmienić jedną opcję, która wprowadza tę zmianę. Najpierw jednak widok domyślny eksploratora w Windows 10:

Windows 10 zmiana widoku Eksploratora

Zwolennicy tradycyjnego widoku powinni wykonać następujące czynności, aby zmienić domyślny ekran eksploratora – na początek otwieramy Panel sterowania, następnie przechodzimy na kartę Wygląd i personalizacja i wybieramy pozycję Opcje Eksploratora plików.

Windows 10 zmiana widoku Eksploratora

Teraz wystarczy już tylko zmienić opcję pod nazwą Otwórz eksploratora plików w z Szybki dostęp na Ten komputer. Klikamy Zastosuj i zamykamy otwarte okna. Od tej pory po kliknięciu ikony eksploratora na pasku zadań, użycie skrótu klawiaturowego czy kliknięcie przycisku Start, a potem opcji Eksplorator plików, spowoduje otwarcie ekranu wyglądającego tak, jak to było we wszystkich wersjach systemów Windows wydanych jak dotąd – tak jak na obrazku poniżej.

Windows 10 zmiana widoku Eksploratora

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Windows 10 – jak przywrócić standardową zawartość okna Mój komputer"

Komentarz do postu