Jak wyczyścić wolno działającego Macbooka?

MacBook to jedno z tych urządzeń, które nieprzerwanie zachwyca użytkowników szybkim działaniem i efektywnością. Jednak z czasem nawet tak potężne urządzenie może nieco zwolnić, co z pewnością wpłynie na doświadczenia z jego użytkowania. Jak wyczyścić wolnego MacBooka i sprawić, by działał on nieco szybciej?

Aktualizacja systemu – kluczowy sposób na przyspieszenie systemu macOS

Warto przyzwyczaić się do tego, że powiadomienie o konieczności zainstalowania nowej wersji systemu operacyjnego to wcale nie przykry obowiązek a sposobność do tego, by utrzymać optymalną szybkość pracy naszego urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka. 

Nowe aktualizacje systemu przynoszą wiele nowości, łatek i funkcjonalności, które poprawią sposób działania komputera i zapewnią nam szybkość działania nawet w przypadku nieco starszych urządzeń. Wśród aktualizacji może znaleźć się także narzędzie, które usprawni skanowanie laptopa w poszukiwaniu plików lub elementów wpływających na to, że MacBook działa wolno. 

Jak sprawdzić, czy system potrzebuje nowej aktualizacji? To proste – wystarczy że w głównym menu wejdziemy w panel informacji o Macu, i już otrzymamy jasną informację, czy na naszym urządzeniu czeka nowa, niezainstalowana jeszcze aktualizacja. Jeśli tak, nie ma co zwlekać. 

Zrób generalny porządek na dysku

Porządek na dysku to przede wszystkim odinstalowanie wszystkich niepotrzebnych aplikacji. Na przestrzeni lat, podczas których korzystamy z Maca, z pewnością znajdzie się kilka, kilkanaście, a być może nawet kilkadziesiąt nieotwieranych od dawna programów, które kiedyś ściągnęliśmy i o nich zapomnieliśmy.

Choć MacBooki wyposażone są w pojemne dyski twarde, te są oczywiście ograniczone i zbyt dużo zajętego miejsca wyraźnie wpłynie na szybkość działania całego urządzenia. Sposób na przyspieszenie naszego MacBooka? Zrób generalny porządek. 

To tylko jeden ze sposobów, by w łatwy sposób wyczyścić wolno działającego MacBooka. Zajmijmy się także tymi aplikacjami, z których na co dzień korzystamy. Czy wszystkie z nich faktycznie muszą uruchamiać się wraz z włączeniem Maca? Z pewnością nie. Warto mieć na uwadze, że szereg programów uruchamianych wraz z urządzeniem wyraźnie spowalnia jego działanie i wpływa na efektywność realizowanych procesów. Następnym razem zwróćmy na to uwagę i wyłączmy opcje uruchamiania aplikacji w tle.

Wykorzystaj potencjał zewnętrznego oprogramowania do przyspieszenia procesów na MacBooku

Nie zawsze zwykłe, systemowe narzędzia pozwolą nam na całkowite wyczyszczenie MacBooka z pozostałości aplikacji. Wprawdzie często jesteśmy w stanie usunąć je poprzez zwykłe przeciągnięcie do kosza, jednak często na naszym dysku pozostają pliki pamięci i inne drobne, pozornie mało ważące elementy, które jednak w sumie dają całkiem pokaźny udział w pamięci naszego MacBooka. 

Program do czyszczenia komputera to rozwiązanie idealne, jeśli zależy nam na szybkim i pewnym usunięciu wszelkich niepotrzebnych aplikacji i plików. Takie dodatkowe oprogramowanie nie tylko usunie dosłownie wszystkie elementy aplikacji, ale będzie także skanować naszego MacBooka w poszukiwaniu plików często nieotwieranych lub niepotrzebnych. Sama procedura czyszczenia MacBooka z pomocą dodatkowego oprogramowania jest dziecinnie prosta i ogranicza się do przeciągnięcia konkretnych elementów. To wszystko! Z programem do czyszczenia nasz MacBook będzie działał tak efektywnie, jak pierwszego dnia po zakupie

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu