English 4 IT – interesująca propozycja dla informatyków

Dzisiaj na warsztat bierzemy książkę „ English 4 IT ”. Czytając naszą publikację dowiesz się czy warto mieć tą pozycję w swoich domowych zbiorach.

Odkąd istnieje dziedzina informatyki, wszystko wokół niej kręci się w języku angielskim. Jego znajomość jest kluczowa dla dalszej pracy w branży i samorozwoju. Skoro do nauki samego języka są dostępne słowniki i ćwiczenia, to dlaczego by nie stworzyć takiej książki jedynie pod dziedzinę IT. Najwyraźniej taka myśl przyszła do głowy autorce Beacie Błaszczyk, ponieważ stworzyła ona właśnie pozycję, której wnętrze porusza tematykę informatyki.

English 4 IT – interesująca propozycja dla informatyków.

Co w środku

Na stronie internetowej wydawcy mamy możliwość zakupu książki w wersji elektronicznej bądź tradycyjnej. Tą drugą cechuje miękka okładka, która okala treść spisaną na bardzo dobrej jakości papierze. Zawartość została podzielona na rozdziały. Jest ich dwanaście, a każdy od początku do końca utrzymany jest w języku angielskim. Wpleciono kilka zdań z naszego rodzimego języka, jednak do przeczytania książki, znajomość podstawowego języka obcego będzie nam niezbędna. Jeśli nie stanowi on dla nas żadnej bariery, już po pierwszym kontakcie dowiemy się, iż wnętrze skrywa informacje o bazach danych, metodologiach programistycznych, sieciach i wiele więcej.

English 4 IT – interesująca propozycja dla informatyków.

Doskonała do nauki

Książka sprawdzi się jako źródło pogłębiające naszą wiedzę. Każdy rozdział, niezależnie czy porusza on tematykę baz czy sieci, zaczyna się tak samo. Po kilku zdaniach wprowadzających nas w daną kategorię, które są dosyć ogólnikowe, dochodzimy do słowniczka. Tam wszystkie ważne terminy zostały spisane w języku angielskim i przetłumaczone na nasz rodzimy polski. Z pewnością zdarzyło się Wam kiedyś przejęzyczyć. W obcym języku jesteśmy jeszcze bardziej na to narażeni. Książka porusza także ten aspekt. Zestawia ona dwa podobne w mowie i piśmie do siebie słowa, a następnie tłumaczy różnice pomiędzy nimi. Jeśli macie problem z gramatyką, to ta również znajduje się w książce English 4 IT. Podobnie jak zestawy ćwiczeniowe, które pozwolą na zapamiętanie przyswojonej wiedzy.

English 4 IT – interesująca propozycja dla informatyków.

Podsumowanie

Propozycja skierowana głównie do osób ze świata IT, jest raczej propozycją dla tych, którzy dopiero zaczynają. Nie oznacza to jednak, iż starzy wyjadacze nie znajdą tu nic dla siebie. Zawsze dobrze jest od czasu do czasu powtórzyć treści o tematyce branży, w jakiej pracujemy, by kiedyś przez przypadek nie popełnić drobnego, głupiego błędu. Ta książka nada się do tego doskonale. Wytłumaczy z czym mamy do czynienia, poruszy często mylone ze sobą pojęcia, przypomni gramatykę angielskiego i pozwoli na rozwiązanie kilku ciekawych zadań pomagających w zapamiętaniu informacji z książki. Moim zdaniem jest to tytuł, który powinien pojawić się w Waszych domach.

Zalety:

  • Porusza tematyki z zakresu baz, sieci, itd.
  • Przypomina gramatykę angielskiego
  • Zawiera ćwiczenia na końcach rozdziałów oraz słowniczek angielsko-polski

Wady:

  • Nie znaleziono

* Zdjęcia oraz fragment ebooka pochodzą ze strony helion.pl

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu