Kompozycja z ogniem we wnętrzu karty. Część 2

Kontynuując tworzenie kompozycji płonącej karty, nasza grafika z ogniem zyska nowe oblicze. Tym razem nasze działania będę jednak bardziej skomplikowane.

Przy użyciu odpowiednich masek i trybów mieszania można „zamknąć” zdjęcie płomieni w karcie do gry. Jest to jednak nieco trudniejsze niż dodanie pojedynczego języka ognia, ze względu na konieczność pracy na kilku warstwach i zaznaczeniach.

Przystąpienie do dalszej pracy będzie wymagało skopiowania warstwy z płomieniami. Na masce skopiowanej warstwy należ użyć Rozmycia, tak aby efekt wyglądał podobnie do obrazu poniżej. Bardzo ważne jest zaznaczenie obszaru wcześniej utworzonej karty pomocniczej i usunięcie zaznaczonych pikseli na nowo utworzonej warstwie. Można to zrobić za pomocą Gumki lub po prostu klawisza Del.

Grafika z ogniem w roli głównej. Poradnik Photoshop.

 

Na razie w niektórych miejscach widoczne są czarne obszary. Aby się ich pozbyć zmień tryb mieszania na Jaśniej, lub inny podobny.

Grafika z ogniem w roli głównej. Poradnik Photoshop.

 

Poprzez edycję maski warstwy i użycie Pędzla zakryj niektóre fragmenty „ramki” dookoła karty. Dzięki temu ogień będzie wyglądał bardziej naturalnie.

Grafika z ogniem we wnętrzu karty.

 

Następnym krokiem jest edycja jasności maski na drugiej warstwie. Delikatne rozjaśnienie całej warstwy (np. w panelu Poziomy) spowoduje pojawienie się na całej kompozycji lekkich płomieni. Powinny one urozmaicić fotografię.

 

To była ostatnia czynność jaką wykonywaliśmy na drugiej warstwie. Teraz możesz bez przeszkód scalić ją z pierwszą, aby ułatwić edycję kolorów. Najlepiej jest korzystać z panelu Balans kolorów aby dodać nieco niebieskich tonów do ognia. Dobry efekt można również uzyskać poprzez zabarwienie tła na lekko fioletowy kolor. Na poniższym przykładzie obydwie warstwy (ogień i tło) były edytowane osobno.

Grafika z ogniem w roli głównej. Grafika z ogniem w roli głównej.

Na końcu dobrze jest jeszcze raz poprawić jasność i kontrast fotografii.

Grafika z ogniem w roli głównej. Poradnik Photoshop.

* Zdjęcie płomieni pochodzi z serwisu morguefile.com.

Podziel się wiedzą z innymi

Komentarz do postu