Obraz z mocnym konturem

Zobacz, jak w kilku krokach nadać fotografii kreskówkowy charakter, modyfikując kontur zdjęcia

Część efektów w Photoshopie nie jest nakładana bezpośrednio z menu Filtry, ale wymaga pewnych przygotowań. Do tej grupy należy omawiany dzisiaj efekt, polegający na dodaniu konturu, nadającego fotografii bardziej kreskówkowy wygląd.

 

  1. Rozpocznij pracę od wczytania wybranego zdjęcia. Nie powinno być ono mocno rozmyte, w takich fotografiach efekt konturu zazwyczaj wychodzi mocno zaszumiony lub niewidoczny.

Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku.

  1. Zduplikuj obraz i z menu Filtry → Stylizacja wybierz pozycję Szukaj Krawędzi. Filtr nie posiada żadnych opcji, rezultat wyświetli się natychmiastowo.

Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku.

  1. Aby połączyć kontur ze zdjęciem do nowo utworzonej warstwy dodaj tryb mieszania o nazwie Ciemniejszy kolor.

Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku.

  1. Aby wzmocnić efekt możesz przyciemnić zdjęcie za pomocą panelu Poziomy. Użycie innych trybów mieszania również da ciekawe rezultaty, takie jak znacznie jaśniejszy obraz, kompozycja w stylu retro, czy nawet całkowite odwrócenie kolorów (czarny obraz z kolorowym konturem)

Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku. Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku. Jak zrobić kreskówkowy kontur zdjęcia. Photoshop krok po kroku.

 

* Oryginalne zdjęcie pochodzi z serwisu unsplash.com.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Obraz z mocnym konturem"

Komentarz do postu