Całkowita wymiana tła na zdjęciu

Zmiana tła jest właściwie najprostszym fotomontażem jaki możemy wykonać. Także większość zdjęć w serwisach stockowych jest zapisywana z białym lub jasnoszarym tłem, dlatego powinniśmy nauczyć się je usuwać.

Photoshop wymiana tła na zdjęciu.

  1. Zacznij od otworzenia w programie Adobe Photoshop właściwego obiektu oraz tła dla niego. W tym przypadku jest to zdjęcie książki i drewnianego blatu. Warstwa z książką powinna znajdować się ponad tłem, żeby wszystkie wprowadzone zmiany można było natychmiast zobaczyć.

Photoshop wymiana tła na zdjęciu Photoshop wymiana tła na zdjęciu

  1. Następnie usuń tło ze zdjęcia. Metoda zależy w dużej mierze od edytowanego obrazu, ale w większości przypadków powinna sprawdzić się Różdżka lub też bardziej dokładne Pióro.

Photoshop wymiana tła na zdjęciu

  1. Najważniejszym zadaniem jest dopasowanie obydwu elementów do siebie pod względem perspektywy. Zazwyczaj to zdjęcie jest dopasowywane do tła, ale czasami tło również może wymagać pewnych zmian, tak jak w tym wypadku. Użyte narzędzia to przede wszystkim Przesunięcie i Perspektywa.

Photoshop wymiana tła na zdjęciu

  1. Obraz i tło zostały już do siebie dopasowane, ale zdjęcie wygląda nieco płasko. Aby to poprawić powinieneś dodać cień do wszystkich wkomponowanych elementów. Należy pamiętać, że musi on być zgodny z kierunkiem padania światła w tle i mieć odpowiednio zmniejszony poziom krycia. Na nakładanie cieni jest co najmniej kilka różnych sposobów, np. użycie pędzli o niskiej przezroczystości. W tej kompozycji została zastosowana kopia warstwy z książką, wypełniona w całości kolorem czarnym. Jest ona także przesunięta względem oryginału i rozmyta.

Photoshop wymiana tła na zdjęciu

  1. Po dodaniu cieni przyszła pora na ogólne poprawki. Zazwyczaj jest to poprawa jasności i kontrastu całego obrazu, a także dodanie lekkiej winiety, co widać na powyższym obrazie.

 

* Użyte zdjęcia pochodzą z serwisu morguefile.com.

Podziel się wiedzą z innymi

odpowiedź na "Całkowita wymiana tła na zdjęciu"

Komentarz do postu