Aero Glass w Windows 10!

Windows Vista przyniósł ogromną zmianę interfejsu w stosunku do poprzednika wniósł ładniejszy, pełen wodotrysków interfejs Aero. Siódemka kontynuowała ten pomysł i również wprowadziła kilka nowości. Niestety od „ósemki” Aero, zastąpiono prostszym i mniej efektownym interfejsem Modern. Interfejs Windows 10 pozwala jednak odblokować część funkcjonalności interfejsu Aero tak zwane Aero Glass. Pokaże jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Krok pierwszy

Poprzez program Uruchom wywoływany z menu start uruchamiamy Edytor Rejestru.  Wywołać go możemy poleceniem regedit.

Aero Glass - ładniejszy interfejs Windows 10

Krok drugi

Przechodzimy do ścieżki

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize.

Zmieniamy wartość klucza EnableBlurBehind z zero na jeden. Możliwa jest również sytuacja iż nie będziemy posiadać takiego klucza w rejestrze w takim wypadku tworzymy nowy klucz poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybieramy opcję Nowy a następnie Wartość DWORD (32 bitowa) nadajemy jej nazwę EnableBlurBehind i przypisujemy wartość jeden. Uruchamiamy ponownie komputer i cieszymy się ze zmian.

Aero Glass - ładniejszy interfejs Windows 10

Podziel się wiedzą z innymi

4 odpowiedzi na "Aero Glass w Windows 10!"

    1. „Możliwa jest również sytuacja iż nie będziemy posiadać takiego klucza w rejestrze w takim wypadku tworzymy nowy klucz poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy” seba potwierdza stereotyp….

      Odpowiedz

Komentarz do postu